Новини » Суспільство 5 серпня, 2018, 19:30
Україні, як повітря, потрібна музейна реформа, – Ройтбурд
Art Ukraine
Art Ukraine

Ви можете як завгодно ставитися до картини Токарева «Комісар» але якщо вона впала через те що пересохли мотузки на яких вона висіла, це значить що музей з колекцією ціною в сотні мільйонів доларів в небезпеці.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив український художник, директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд.

«Технічні параметри в одному з найбільших і найцікавіших музеїв країни (Одеський художній музей, – Ред.) не витримують ніякої критики, потрібні термінові багатомільйонні інвестиції і спрощений механізмів їх освоєння. Якщо ми чотири місяці збираємо папірці, щоб полагодити дах, що протікає – це вирок українській музейній системі. Час бити на сполох і кричати SOS!», – йдеться у повідомленні художника.

«Ви можете як завгодно ставитися до того, що ця річ ще до вчорашнього дня була в експозиції але те, що музей не має площ щоб, вибудувати окрему експозицію тоталітарного мистецтва з артикульованих критичним до нього ставленням – це дикість. Про неможливість гідно показати і навіть просто зібрати і складувати колекцію сучасного мистецтва я вже мовчу», – продовжує директор Одеського художнього музею.

«Музею 120 років. За цей час колекція виросла в десятки разів, а площа не збільшилася ні на один квадратний метр. Це злочин перед культурою України. Україні, як повітря, потрібна музейна реформа», – підсумував Олександр Ройтбурд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 19:50 :31