Дослідники виявили, що електронні сигарети викликають смертельну хворобу

На конгресі Міжнародної асоціації стоматологів в Олександрії пролунала думка про те, що куріння електронних сигарет (вейпів) є провокуючим фактором у розвитку раку порожнини рота.

Про це повідомляє newsyou.

У цьому плані, переконані вчені, електронні сигарети нітрохи не безпечніше звичайних.

Зокрема дослідником Каліфорнійського університету Бенджаміном Чаффі було вивчено вплив на людський організм канцерогенів з різних типів тютюну – сигарет, сигар, кальянів, самокруток, вейпів, жувального тютюну і замінників нікотину.

Виконаний аналіз показав: найвища схильність до розвитку раку ротової порожнини і стравоходу – у курців звичайних сигарет. Але серед споживачів інших видів тютюну таких курців майже впритул наздогнали шанувальники вейпів.

При курінні електронних сигарет виробляються токсичні сполуки, що формуються при спалюванні рідини на спіралі розжарювання, – ці речовини надають канцерогенну дію на слизову оболонку порожнини рота і стравоходу, випливає з доповіді вчених. Крім того, фахівці стверджують: куріння вейпів не допомагає стати незалежним від згубної звички, – навпаки, вона лише зміцнюється.

Що стосується інших видів куріння, авторами дослідження був зроблений наступний висновок: більшість людей, що вживають нікотин в будь-якій формі, окрім сигарет, отримують приблизно таку ж кількість канцерогенів, як і звичайні курці. У цьому сенсі жоден із видів не є кращим – ризик появи раку ротової порожнини для всіх зрівнюється.

Loading...