субота, 4 серпня, 2018, 18:48 Події
Сенцов відмовився від зустріч зі священиком РПЦ та сповіді у нього

Українського політв’язня, режисера Олега Сенцова в колонії міста Лабитнангі відвідав місцевий священик Богдан Василюк.

Про це повідомила в суботу прес-служба Управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Ямало-Ненецькому автономному округу, інформує «Українська правда».

«Сьогодні ієрей храму Святого Георгія Побідоносця міста Лабитнангі Богдан Василюк, який опікується установами регіону, відвідав ВК-8 УФСВН Росії по Ямало-Ненецькому автономному округу», – йдеться в повідомленні.

Під час обходу медичної частини установи Василюк зайшов до палати, де перебував Сенцов.

«Священнослужитель поцікавився станом його здоров’я. Олег Сенцов відповів, що почуває себе нормально і перебуває під наглядом медичних працівників. Скарг на умови утримання у нього немає», – стверджують в управлінні ФСВП.

Там також повідомили, що ієрей запропонував Сенцову поговорити без присутності сторонніх або сповідатися.

«Сенцов подякував, але відмовився, пояснивши, що допомоги священнослужителя не потребує», – йдеться в повідомленні.

31 липня отцю Григорію (Міхнову-Вайтенко), єпископу апостольської православної церкви, відмовили у зустрічі з Сенцовим.

«Почувши «Сенцов Олег Геннадійович, 1976 р.н.», Новіков (Начальник в Ямало-Ненецькому автономному окрузі полковник внутрішньої служби Олександр Новіков – ред.) просто змінився в обличчі і заявив мені дослівно так: Я не бачу доцільності у Вашій зустрічі з Сенцовим», – повідомив отець Григорій.

Отець залишив відповідні заяви на допуск до Сенцова полковнику, а також в прокуратуру зі скаргою про недотримання закону керівництвом ФСВП Ямало-Ненецького АО.

Російський закон дозволяє священнослужителям, які належать до зареєстрованих в установленому порядку релігійних об’єднань, відвідувати людей, що перебувають у місцях позбавлення волі.

Пізніше у російській Федеральній службі виконання покарань заявили, що не допустили до незаконно засудженого українця Олега Сенцова священика, оскільки про його візит Сенцов не подавав заяв і прохань про запрошення і зустрічі.

Також у відомстві заявили, що «з метою забезпечення свободи совісті та свободи віросповідання засуджених за ВК-8 УФСВН Росії по ЯНАО закріплений священнослужитель російської православної церкви отець Максим, який регулярно відвідує даний заклад і проводить релігійні обряди і церемонії, а також особисті зустрічі із засудженими»..

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 14:38 :49