Новини » Економіка 3 серпня, 2018, 10:13
З 1 жовтня в Україні припиняють виплати на професійну реабілітацію
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

З 1 жовтня із переліку виплат, які здійснюються при настанні страхових випадків, при яких виконавчі дирекції Фонду соцстраху в регіонах зобов’язані своєчасно та в повному обсязі відшкодувати шкоду, заподіяну потерпілому внаслідок ушкодження його здоров’я, виключені виплати під час його професійної реабілітації.

Така норма прописана в постанові правління Фонду соцстраху від 19 липня 2018 року № 11, – пише «ЮрЛига».

Дія затвердженого Порядку поширюється на потерпілих від нещасного випадку на виробництві та/або професійного захворювання та осіб, які мають право на страхові виплати в разі втрати годувальника.

Людям, які в установленому законом порядку добровільно застрахувалися від нещасного випадку, у разі настання страхового випадку виплати будуть призначатися управлінням (відділенням) Фонду.

Рішення про страхові виплати буде прийматися начальником управління Фонду або за його письмовим дорученням начальником підлеглого відділення Фонду та оформлюватись ухвалою (в тому числі в разі призначення страхової виплати за рішенням суду), в якому зазначаються дані про потерпілого та осіб, які мають право на страхові виплати, розміри виплат та їх строки або обґрунтування відмови у виплатах.

Доставка і перерахування сум, що виплачуються потерпілим та особам, які мають на це право, проводяться за рахунок Фонду соцстраху. Ці суми будуть переказуватися на їх особові рахунки в банку або засобами поштового зв’язку.

При кожній виплаті щомісячної страхової суми загальний розмір відрахування не може перевищувати 20%, а в окремо передбачених законодавством випадках – 50% щомісячної страхової виплати, яка належить до виплати потерпілому або має на це право. Змінами передбачено, що відсоток відрахування може бути збільшений за згодою одержувача страхових виплат.

Управління (відділення) Фонду може відмовити у страховій виплаті потерпілому у таких випадках:

  • навмисні дії, а також бездіяльність (приховування захворювань, невиконання приписів та обмежень лікаря) потерпілого, спрямовані на створення умов для настання страхового випадку;
  • подача роботодавцем, іншими органами, які беруть участь у встановленні страхового випадку, або потерпілим Фонду свідомо неправдивих відомостей про страховий випадок;
  • вчинення застрахованим умисного злочину, що призвів до настання страхового випадку.

Допомога з тимчасової непрацездатності, пов’язаної з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, призначається і виплачується страхувальником за місцем роботи потерпілого, де стався страховий випадок, у розмірі 100% середньої заробітної плати (оподатковуваного доходу).

Виплата допомоги з тимчасової непрацездатності за перші п’ять днів такої непрацездатності потерпілого проводиться за рахунок коштів страхувальника, а починаючи з шостого дня непрацездатності – за рахунок коштів Фонду.

Постанова набирає чинності 1 жовтня 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 15:12 :12