Верховний Суд відхилив позов сина Януковича про відшкодування 1,6 млрд грн

Олександр Якукович. Фото: 5.ua

Верховний Суд України підтвердив висновки судів попередніх інстанцій про безпідставність позовних вимог Олександра Януковича як акціонера «Всеукраїнського банк розвитку» до НБУ про відшкодування 1,6 млрд грн збитків.

Про це йдеться у рішенні Верховного Суду від 20 червня 2018 року, повідомляє прес-служба НБУ.

«Постанова Верховного Суду від 20 червня 2018 року залишила касаційну скаргу Януковича Олександра Вікторовича без задоволення, а постанову Апеляційного суду м. Києва від 6 березня 2018 року та рішення Печерського районного суду м. Києва від 14 листопада 2017 року у справі №757/46587/17-ц – без змін», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, Олександр Янукович у серпні 2017 року звернувся з позовом до Національного банку України з вимогами про відшкодування збитків, у зв’язку з виведенням з ринку ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку», акціонером якого він є. За результатами розгляду судової справи суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

У січні 2016 року Вищий адміністративний суд України підтвердив правомірність прийняття Національним банком України постанови «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський банк розвитку» до категорії неплатоспроможних» від 27 листопада 2014 року № 743. У зв’язку із застосуванням Радою Європейського Союзу санкцій до єдиного акціонера ПАТ «ВБР» – Олександра Януковича, з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів цього банку, Національний банк України 27 листопада 2014 року прийняв рішення про віднесення ПАТ «ВБР» до категорії неплатоспроможних, а 21 грудня 2015 року – про його ліквідацію.

Нагадаємо, суд у справі держзради викликає Януковича на дебати.Loading...