Новини » Політика 3 серпня, 2018, 14:23
У Білорусі спецслужби взялися активно опитувати кримських татар, – Чубаров
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

У Меджліс кримськотатарського народу надійшла інформація про те, що співробітники спецслужб, а також міграційної служби Республіки Білорусь проводять активне опитування кримських татар (татар Білорусі) і представників інших етнічних спільнот, які сповідують Іслам.

Про це заявив один із лідерів кримських татар Рефат Чубаров у Facebook.

При цьому, за його словами, особливий інтерес представники спецслужб Білорусі виявляють до мусульман, які мають родичів в Одеській і Херсонській областях, а також у Києві.

Офіційним поясненням такого інтересу називають «вивчення міграційних потоків, родинних зв’язків, рівня релігійного і національного співвідношень в індивідуальній і колективній ментальності мусульманських діаспор».

У числі запитань, за даними Чубарова, такі: «Чи поїдете до Києва на День незалежності України?», «Чи відвідуєте взагалі Україну на свята?», «Наскільки часто ви святкуєте українські свята і чи не суперечить це тлумаченням Корану?», «Чи підтримуєте ви проголошення Новоолексіївки (Херсонська область) столицею кримськотатарської автономії в Україні?».

Представники релігійних кіл Білорусі висловлюють здивування проведенням правоохоронними службами подібних досліджень і соцопитувань, зазначив він.

«Не виключається, що така «зацікавленість» може бути обумовлена ​​завданням, яке могло надійти з Росії: активізація розвідувально-диверсійної діяльності РФ через третю країну з метою загострення міжетнічної і міжрелігійної ситуації в Україні. Наприклад, для звинувачення України в «переслідуванні» не лише УПЦ МП, але й мусульманських організацій...», – заявив Чубаров.

«Шановні друзі, які мають родичів і друзів із числа громадян Білорусі, які сповідують Іслам. Можливо, вам вдасться отримати додаткову інформацію за своїми каналами», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 22:09 :54