Новини » Світ 3 серпня, 2018, 10:23
Птахи можуть опанувати мову собі подібних
Птахи опановують мову собі подібних. Фото: theguardian.com
Птахи опановують мову собі подібних. Фото: theguardian.com

Птахи можуть опанувати другу мову, слухаючи трелі та щебетання інших птахів, виявили вчені.

Як відомо, дикі звірі дослухаються одне до одного, підслуховуючи «балачки» інших видів. Такі птахи, як наприклад, малюр сапфіровий, народжуються не знаючи «мови» інших птахів. Проте вони можуть освоїти значення кількох ключових «слів», як пояснили вчені у статті, опублікованій у журналі Current Biology.

«Ми і раніше знали, що деякі тварини можуть розуміти інші види, проте ми не знали, як це відбувається», – пояснив Ендрю Редфорд, біолог з Брістольського університету, Великобританія, та співавтор дослідження.

Птахи мають кілька способів набуття життєвих навичок. Деякі знання є вродженими, а деякі – набутним досвідом. Редфорд та інші вчені дослідили третій вид знань: інформацію, отриману від собі подібних, – інформує видання Guardian.

Редфорд та його колеги з Австралійського національного університету розгулювали Австралійським національним ботанічним садом у Канберрі зі спеціальними «високочастотними динаміками, прикріпленими до талії. Вони хотіли переконатися у тому, що птахи реагують лише на звуки, а не на поведінку інших птахів.

Вчені спочатку включили птахам два незнайомі звуки. Одним із них був тривожний крик буропоясничної шипоклювки, птаха, який не водиться в Австралії. Інший – комп’ютерний звук птаха.

При першому прослуховуванні цих звуків 16 малюрів сапфірових не прореагували на них.

Потім вчені ходили навколо парку та продовжували грати записані звуки. Вони намагалися натренувати половину птахів розпізнати крик буропоясничної шипоклювки як попереджувальний сигнал, а іншу половину – сприймати комп’ютерне «гудіння» як сигнал про небезпеку. Вони зробили це, відтворюючи раніше незнайомі звуки у поєднанні з сигналами, які птахи вже асоціюють з небезпекою.

Через три дні вчені перевірили, чи вдалося їм навчити птахів, та отримали позитивні результати.

Чотири птаха відреагували на звук, ховаючись у безпечне місце, проте залишилися байдужими до іншого звуку.

Дванадцять з 16 птахів втікали при кожному відтворенні звуків; інші чотири птахи втікали у 2/3 випадків.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 08:57 :53