п'ятниця, 3 серпня, 2018, 16:08 Регіони
На Тернопільщині стартував один з найбільших фестивалів лемківської культури.

На фестиваль «Дзвони Лемківщини», що стартував на Тернопільщині, збираються лемки з усього світу

Як повідомили IA ZIK у прес-службі облдержадміністрації, уже 19-ий рік поспіль представники лемківського середовища з цілого світу з’їжджаються у лісове урочище біля містечка Монастириська. Сьогодні тут вкотре стартував Всеукраїнський фестиваль «Дзвони Лемківщини».

На фестивалі представлені лемківські звичаї, культура та мистецтво, тематичні виставки та різноманітні майстер-класи.

«Цього року свою участь підтвердили 77 аматорських та художніх колективів з України, а також більше сотні з-за кордону. Усі колективи, які виступатимуть на сцені 3-4 серпня, співатимуть тільки лемківські пісні. Також їх виконуватиме Національний академічний народний хор України імені Григорія Верьовки», –розповіла заступник голови облдержадміністрації Світлана Беспоповцева.

Цьогоріч свято лемківської культури вперше триватиме протягом трьох днів. У перший день фестивалю запалять символічну малу ватрочку, а завтра свої роботи презентують півсотні майстрів народної творчості.

«Серед цьогорічних новинок – польова експедиція «Спогад». На визначеній локації записуватимуть спогади лемків, які пережили депортацію або ж зберегли від батьків яскраві перекази про ті часи. Ми звернулися до лемків з проханням принести на фестиваль давні світлини своїх родин. Ці фотографії будуть представлені у відео- та фотоальбомах на ХХ ювілейному Всеукраїнському фестивалі «Дзвони Лемківщини», – зазначила Беспоповцева.

Серед інших подій фестивалю – ніч лемківського кіно та виставка фотографій «Там на Лемківщині».

Також для гостей приготували виставку пам’ятників та пам’ятних знаків жертвам депортації, які розташовані на території області.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 09:14 :47