п'ятниця, 3 серпня, 2018, 17:37 Економіка
«Метінвест» Ахметова-Новинського став співвласником вугільної компанії російського мільярдера
Шахтоуправління «Покровське». Фото: wikimapia.org
Шахтоуправління «Покровське». Фото: wikimapia.org

Гірничо-металургійна група «Метінвест» Ріната Ахметова і Вадима Новинського опосередковано увійшла до складу акціонерів ПАТ «Шахтоуправління «Покровське», яке є найбільшим виробником коксівного вугілля в Україні.

Про це свідчать дані в системі розкриття інформації НКЦБФР, передає «Інтерфакс-Україна».

Згідно з даними, з другого кварталу 2017 року 57,29% акцій «Покровське» переведені з ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод» на ТОВ «Індастріал коал холдинг» (ICH, Київ). При цьому 24,99% ICH на сьогодні належить Metinvest BV (Нідерланди).

Решта 75,01% акцій ICH розподілені між кіпрськими Altana Limited (24,99%), Misandyco Holdings LTD (24,99%), Mastino Тrading LTD (0,04%) і віргінською Treimur Investments Limited (24,99%).

Altana, Мisandaiko і Мastinto також підконтрольний ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод» (ДКХЗ, Дніпропетровська обл.).

«Метінвест» веде роботу з Антимонопольним комітетом України, щоб отримати статус офіційного бенефіціара «ДКХЗ». При цьому «Метінвест» вже отримав ряд дозволів антимонопольних органів інших країн на придбання даного підприємства.

Як повідомлялося, гендиректор «Метінвесту» Юрій Риженков в червні в інтерв’ю Bloomberg повідомив, що група зацікавлена ​​в налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбанні нових активів з метою заміщення своїх підприємств, що знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території, управління якими акціонери втратили з 15 березня 2017 року.

«Ми шукаємо якесь партнерство, СП або злиття і поглинання. Ми також шукаємо деякі вугільні активи, бажано на місцях в Україні», – сказав гендиректор.

«Метінвест» – вертикально-інтегрована група з видобувних і металургійних підприємств, які розташовані, в основному, в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях. Основними акціонерами «Метінвесту» є «СКМ» (71,24%) і «Смарт-холдинг» (23,76%), які спільно керують компанією.

Шахтоуправління «Покровське» (раніше – «Красноармійська-Західна №1») до останнього часу входило в промислово-фінансову групу «Донецьксталь», основним власником якої є Віктор Нусенкіс. «Покровське» – найбільший в Україні виробник вугілля, що використовується для виробництва коксу.

«Покровське» в 2017 році отримало чистий прибуток 2,16 млрд гривень проти 0,58 млрд гривень чистого збитку в 2016-му, видобуток рядового коксівного вугілля зріс на 1% – до 4,35 млн т.

«Покровське» в січні-червні 2018 року збільшило видобуток рядового вугілля на 10,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 2,157 млн ​​т.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 06:06 :22