Новини » Економіка 3 серпня, 2018, 18:05
Експерт впевнений, що влада шукатиме компромісу з МВФ щодо ціни газу
ZIK
ZIK

Прем’єр-міністр намагатиметься балансувати і вмовляти МВФ, щоб Україна отримала транш при дуже помірному зростанні ціни газу.

Таку думку висловив енергетичний експерт Андрій Герус в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Я думаю, що не потрібно лякати людей великим підвищенням тарифів на комунальні послуги. Адже, на мою думку, найбільшим стримуючим фактором будуть вибори Президента, а потім і парламенту. Відтак, з погляду тарифів, наступний рік буде достатньо спокійний», – спрогнозував Андрій Герус.

Дійсно, визнає експерт, у меморандумі від 2015 року було закріплено, що в 2017 році ціна газу в Україні мала вийти на імпортний паритет. І саме для цього Кабміном була прийнята форма «угорський хаб + доставка в Україну». Але цього не було зроблено, і сьогодні тарифи для населення суттєво нижчі.

«Якщо їх підняти до рівня цієї формули, то це означатиме, що вартість газу зросте більш як на 50%. Але цього не буде, передусім, через політичний фактор і низку інших проблем. По-перше, це питання курсу валюти, адже долар починає укріплюватися, а гривня – девальвувати. По-друге – питання бюджету, коли за півроку виник дефіцит у 14 мільярдів гривень, і це досить серйозні речі.

Також є питання з економічним ростом, адже він досить нестабільний. Тому транш від МВФ для України є дуже важливий, і така наша реальність», –констатував Герус.

Безумовно, додає він, набагато краще, якби економіка держави була достатньо міцна, і такої залежності від зовнішніх кредиторів не було б.

«Транш від МВФ для України планується вже восени, а тому Прем’єр перебуває в певній розтяжці. З одного боку, він не може підвищувати ціну газу, проте з іншого – без підвищення не буде траншу МВФ. Тому уряд шукатиме компромісу, і я майже впевнений, що зростання не буде перевищувати 20%, а коливатиметься приблизно в межах інфляції», – вважає Андрій Герус.

Як повідомлялося, колишній глава НКРЕКП Дмитро Вовк вважає, що ціну на газ треба підвищувати на 70%. Натомість м’якою політикою Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заганяє себе у пастку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 10:14 :39