Новини » Політика 3 серпня, 2018, 12:00
Денисова запропонувала обміняти росіянина Седікова на одного з українських політв’язнів
Людмила Денисова відвідала Олексія Седікова. Фото: Людмила Денисова/Facebook
Людмила Денисова відвідала Олексія Седікова. Фото: Людмила Денисова/Facebook

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова повідомила, що засуджений в Україні громадянин РФ Олексій Седіков, який відбуває покарання в Бучанській виправній колонії, просить перевести його до РФ. Тому вона пропонує розглянути можливість його обміну на одного з громадян України, які перебувають у російських в’язницях і потребують медичної допомоги.

«2 серпня мені надійшов лист від Седікова О.С., адресований президенту Російської Федерації Путіну В.В., у якому він просить перевести його до Російської Федерації... Прошу розглянути можливість обміну громадянина Російської Федерації Седікова О.С. на одного з громадян України, який перебуває в пенітенціарній установі Російської Федерації та потребує надання кваліфікованої медичної допомоги з залученням фахівців», – йдеться в листах Денисової на ім’я Тетяни Москалькової та радника президента РФ, голови Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова.

Крім цього, у листі Денисова зазначила, що в пенітенціарних установах в Росії зараз утримуються громадяни України Олег Сенцов, Володимир Балух та Станіслав Клих, які оголосили голодування і вже довгий час не вживають їжі, що негативно впливає на стан їхнього здоров’я. Також в пенітенціарній установі Росії перебуває Олександр Кольченко, здоров’я якого погіршилося.

Денисова нагадала, що 31 липня відвідала в Бучанській виправній колонії №85 громадянина РФ Седікова, засудженого до 11 років позбавлення волі за тероризм.

«Під час особистої зустрічі Седіков О.С. зі скаргами на умови утримання і надання йому медичної допомоги не звертався. Водночас за медичними показаннями Седіков О.С. потребує невідкладного оперативного втручання з огляду на травми правого стегна... Однак у лікувальному закладі при виправній колонії немає можливості проведення складного оперативного втручання, а в бюджеті пенітенціарної установи не передбачено коштів для оплати операцій в закладі охорони здоров’я», – наголошується в листі омбудсмена.

У коментарі до цього документа Денисова пояснила, що Седіков у заяві на ім’я президента РФ просить повернути його на територію Росії шляхом обміну на одного з українських політв’язнів.

«Цього листа було направлено до МЗС України, щоб вони дипломатичною поштою відправили його в адміністрацію президента РФ. Також я звернулася до Ірини Геращенко – представника України в гуманітарній підгрупі ТКГ з урегулювання ситуації на Донбасі, до МЗС України, до уповноваженої з прав людини РФ Тетяни Москалькової та до радника президента РФ, голови Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова щодо сприяння можливості гуманітарного обміну «один на один». На Сенцова, Балуха, Клиха або Кольченка, яким, як і Седікову, потрібна медична допомога», – зазначила уповноважена Верховної Ради з прав людини.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 23:02 :51