Новини » Політика 2 серпня, 2018, 9:10
Жовніренко: Нардепи хочуть залишити у ВР лише піарників, а не журналістів
ZIK
ZIK

Намір Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради пропонує створити у парламенті прес-центр для журналістів лише на третьому поверсі, водночас обмеживши їм доступ до кулуарів, виглядає дуже дивним. Адже це знищуватиме об’єктивну журналістику.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко

«Взагалі, виглядає дещо дивною ситуація, коли хочуть обмежити права журналістів. Бо якщо не допускають пресу, яка не подобається у Верховній Раді і не лише там, то це є прямим шляхом до того, що там залишаться лише піарники. І це можна навіть трактувати, як знищення об’єктивної журналістики», – сказав Жовніренко. 

Він порівняв медійників зі сторожовими собаками, які завжди повинні бути на боці демократії, а також доводити правоту своїми незаангажованими публікаціями.

«Нарешті треба зрозуміти, що журналісти – це сторожові пси демократії і не можна на них чіпляти «намордники» чи говорити, на кого можна «гавкати», а на кого ні. Бо в ситуації, що склалась, я взагалі не розумію Національну спілку журналістів чи інші профспілки. Адже зараз саме вони повинні вирішити це питання. Бо якщо говорять про те, що у ВР є псевдожурналісти, то краще за саму спілку, мабуть, і не може хтось це визначити. Хоча найпростішим способом для журналіста довести, що він є фаховим, є публікації та рейтинг у медійних колах», – зазначив він.

Його думку продовжив політичний консультант Андрій Вальчишин, який також вважає, що   тенденція до обмеження прав журналістів у Верховній Раді є дуже небезпечною.

«Дуже добре, що є депутати, які повідомляють громадськості про можливі тенденції щодо обмежень прав журналістів. Хоча, наразі ми ще не бачили жодних офіційних документів та рішень. Але те, що зараз почали вимагати обґрунтування позиції Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради, є добрим знаком, адже є шанс, що постфактум не треба буде відкликати чи скасовувати таке рішення», – вважає Вальчишин.

Також він вважає, що зараз члени регламентного комітету і ті з ким вони консультуються при розробці таких рішень, спостерігають за реакцією громадськості. 

«Буде дуже добре, якщо ВР не вдасться під «шумок» глобальних чи локальних «покращень» протягнути зовсім неприйнятні рішення як для журналістської спільноти, так і в принципі для наших громадян. Адже вони й без того не можуть потрапити ні до свого депутата, ні в органи державної влади. Якщо ж у них не буде посередників у вигляді журналістів, то це буде дуже серйозною проблемою. Тому вважаю, що самі члени регламентного комітету і ті з ким вони консультуються при розробці таких рішень зараз спостерігають за реакцією громадськості», – зазначив експерт.

Нагадаємо, Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради пропонує створити у парламенті прес-центр для журналістів, водночас обмеживши їм доступ до кулуарів на першому й другому поверхах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 10:58 :53