четвер, 2 серпня, 2018, 2:30 Суспільство
Українські письменники мають почати рекламувати чужі твори, – Андрій Курков
ZIK
ZIK

В Україні немає літературних агентів через те, що немає і самого ринку. Так само немає і достатньо багато письменників, адже бути економічно незалежним письменником в Україні – майже неможливо.

Таку думку висловив письменник Андрій Курков в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK.

«Серед творчих людей, а особливо письменників, немає солідарності. Вони не розуміють, що солідарність створює національну літературу. Вони мають пропагувати не свої твори, а твори найкращих українських письменників. Тоді була б більша довіра до письменників і відтворення національно книжкового ринку», – вважає Андрій Курков.

Наразі ж, констатує письменник, цього не відбувається, і дуже гарні книжки проходять просто непоміченими.

«В Україні немає державного відчуття відповідальності за власну культуру, за те, що кожен українець може впливати на цю культуру. Літературних агентів немає через те, що немає і ринку. Тобто їм насправді немає що робити. Так само немає і достатньо багато письменників, адже бути економічно незалежним письменником в Україні – майже неможливо», – констатував Курков.

Це відбуваються через те, що в цій сфері обертається дуже мало грошей. Оскільки немає справжньої державної підтримки читання, немає системи популяризації та реклами власної літератури, а у видавництв немає обігових коштів, щоб рекламувати навіть свої каталоги.

«В Україні наразі проводяться дві великі книжкові події – це «Львівський форум видавців» та «Книжковий Арсенал» у Києві. Але країна не охоплена книжковими подіями повною мірою. Звісно, є спроби відновити подібні заходи в різних областях, але потрібно, щоб до цього більше долучалася місцева влада та активісти. Адже за рахунок таких подій принаймні хоч трохи можна підняти економіку видавничої справи та інтерес до книжок», – наголосив Андрій Курков.

Як повідомлялося, письменник Андрій Курков спрогнозував нове засилля російської літератури в українських книгарнях.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 23:59 :52