Новини » Події 2 серпня, 2018, 17:29
У день загибелі в ЦАР журналісти з Росії домовлялись про зйомки золотих копалень

Російські журналісти Орхан Джемаль, Кирило Радченко і Олександр Расторгуєв у день загибелі домовлялись про зйомки золотих копалень Ндассіма на півдні країни.

Про це повідомили у Центрі управління розслідуваннями, передає російське видання The Bell.

Шахта в Ндассімі знаходиться на вершині пагорба в лісах – приблизно в 60 км від військової бази бойовиків з опозиційного мусульманського угруповання «Селека» в Бамбарі. Розробкою родовища, за інформацією The Bell, займалася канадська компанія Axmin, але в грудні 2012 року – на родовище вперше напали повстанці і згодом воно перейшло під їхній контроль.

У середині липня 2018 про розробку родовища в Ндассімі з урядом ЦАР домовилася Росія. Про це стало відомо виданню Africa Intelligence. Зазначається, що зараз ця територія знаходиться під загрозою з боку бойовиків одного з місцевих угрупувань «Союз за Центральну Африку», і умова ведення розробки – наведення порядку в регіоні.

Видання зазначає, що це може бути не єдиним родовищем в ЦАР, яким зацікавилися російські структури.

Росіяни шукають можливості видобутку природних ресурсів в Бірао, Буар і Бріа і їм доводиться домовлятися безпосередньо з повстанцями, аби отримати контроль в обхід уряду, повідомив редактор африканського видання CNC Ален Нзіло. За даними африканських і французьких ЗМІ, представників РФ цікавить золото, алмази, уран і нафта.

Компанія «М Инвест» Євгена Пригожина, якого пов’язують із російською приватною військовою компанією «Вагнер» і називають «кухарем Путіна», за даними The Bell, отримала угоду на видобуток золота в Судані. Одночасно там ПВК «Вагнер» почала тренувати підрозділи уряду Судану.

Нагадаємо, у Африці вбили трьох журналістів, які знімали фільм про ПВК «Вагнер».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 07:19 :37