четвер, 2 серпня, 2018, 14:50 Суспільство
Релігієзнавець пояснив, чому Москва не зможе зупинити надання томосу українській церкві
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Москва не зможе вплинути на рішення Вселенського патріархату надати томос про автокефалію Української православної церкви. Однак далі все залежатиме від української сторони – наскільки швидко ми зможемо його реалізувати.

Про це у інтерв’ю Gazeta.ua заявив релігієзнавець Олександр Саган.

«Константинополь налаштований рішуче і підтримує Україну. Чергове підтвердження цьому прозвучало у виступі Гальського митрополита Еммануїла. Він очолював делегацію Константинопольського патріархату, яка приїжджала до Києва на 1030-річчя з дня хрещення Київської Русі. Еммануїл сказав, що Українська церква має право на своє місце серед помісних церков. Вселенський патріархат не зміг залишатися сліпим і глухим до звернень, які повторюються понад чверть століття», – зазначив Олександр Саган.

«Після схвального голосування томос мають підписати всі члени синоду. Навіть ті, що голосували проти. Далі все залежатиме від української сторони. Наскільки швидко ми зможемо його реалізувати. Провести спільний собор українських єпископів, які підписали звернення до Константинопольського патріарха. Обрати предстоятеля Української помісної церкви. Важливо провести інформаційну кампанію, аби українці розуміли сенс та важливість автокефалії. Не вірили ворожій пропаганді Москви», – підкреслив релігієзнавець.

Нагадаємо, глава УПЦ КП патріарх Філарет розповів, що станеться з майном УПЦ МП після оголошення томосу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 23:26 :15