Новини » Світ 2 серпня, 2018, 16:47
Папа змінив катехизм Католицької церкви: тепер смертна кара офіційно неприйнятна
Папа Римський Франциск. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Папа Римський Франциск. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Ватикан опублікував розроблені Конгрегацією доктрини віри і затверджені Папою Римським зміни пункту №2267 катехизму Католицької церкви про смертну кару, яку визнали неприйнятною. Досі традиційне вчення РКЦ не виключало смертної кари в тих випадках, коли це був єдиний спосіб захистити життя людини від несправедливого нападника.

Про це повідомляє Onet.pl.

«Смертна кара неприйнятна, тому що це замах на недоторканність і гідність особистості», – ці слова Папа Франциск виголосив, ще у жовтні 2017 року, а вже зараз вони офіційно увійшли у катехизм Католицької церкви – стислий виклад догматів віри РКЦ у запитаннях і відповідях.

Повний текст пункту №2267 катехизму звучить так: «Протягом довгого часу вважалося, що застосування смертної кари законною владою, після справедливого судового процесу є адекватною відповіддю на серйозність деяких злочинів і прийнятним, хоча й разючим засобом, для захисту загального блага».

Сьогодні зростає усвідомлення того, що гідність особи не втрачається навіть у разі вчинення надзвичайно серйозних злочинів. Крім того, широке розповсюдження отримало нове розуміння значення кримінальних санкцій, що застосовуються державою. Нарешті розробили більш ефективні системи обмеження свободи, що забезпечують необхідний захист громадян, але позбавляють засудженого остаточної можливості спокутування своїх провин.

Таким чином, Церква, у світлі Євангелія навчає: «смертна кара є неприйнятною, оскільки вона спрямована проти цілісності і гідності людської особистості» і вирішує діяти рішуче за її скасування в усьому світі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 18:12 :00