Новини » Світ 2 серпня, 2018, 22:10
Німеччина дозволила об’єднання родин біженців
ZIK
ZIK

До нової хвилі біженців готується Німеччина. Тамтешній парламент дозволив мігрантам із неповним статусом утікача завозити до країни своїх родичів. Утім заявок на об’єднання сімей оброблятимуть лише тисячу на місяць, і добір буде жорстким.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Алаа Масальмех порається на кухні, поки діти дивляться телевізор. Потім усі збираються та йдуть на прогулянку. Для повного щастя не вистачає лише голови родини. Чоловік Алаї перевіз родину з охопленої війною Сирії до Йорданії, а сам вирушив до Німеччини на заробітки. Тепер вони бачаться лише через екран смартфону.

«Ми живемо разом уже три роки. Найважче мені було самій доглядати дітей. Адже чоловік далеко, рідні залишилися в Сирії. Ми спілкуємося через Інтернет вранці,  в обід і ввечірі. Він завжди цікавиться, що ми їли, де були. Піклується про нас, надсилає гроші», – розповіла сирійська біженка Алаа Масальмех.

Її чоловік Оудай Альгомсі каже, що брати родину з собою було небезпечно. Адже щодня гинуть сотні нелегалів із Африки та Близького Сходу. Йому пощастило, і нині він мешкає у Берліні. Винаймає невеличку, але охайну квартирку та працює.

«Рішення заморозити програму сімейного возз’єднання для осіб, які не мають повного статусу біженця, схвалили у березні позаторік. Тоді як моє слухання щодо надання притулку родині було всього на 3 місяці пізніше», – пригадав сирійський біженець Оудай Альгомсі.

Але Німеччина частково поновила закон. Прийматимуть лише по тисячі заявок на місяць. Пріоритет для тих, хто працює, має маленьких дітей, тяжко хворих родичів або ж чиємусь життю загрожує небезпека.

«Це вже шанс. Я дійсно хочу переїхати і хочу виховувати своїх дітей у мирній країні. Забезпечити їх гарною освітою, відправити до найкращих універститетів. Бо тут у нас немає майбутнього», – вважає сирійська біженка Алаа Масальмех.

Обиратиме кандидатів Федеральне адміністративне відомство. Але там попереджають – відбір буде жорстоким. Адже існує чимало бажаючих жити на соціальну допомогу Німеччини. Тож пощастить тим, хто працюватиме на благо приймаючої країни.

Нагадаємо, після серії смертоносних атак у Сирії бойовики ІДІЛ взяли у полон понад 30 жінок і дітей.

Ярослава Устименко, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 03:17 :58