четвер, 2 серпня, 2018, 9:39 Курйози
Найбільш престижна нагорода з математики була викрадена за лічені хвилини після здобуття
Джерело: theguardian.com
Джерело: theguardian.com

Найбільш престижна нагорода з математики у світі, була викрадена у професора Кембриджу через півгодини після того, як він був її удостоєний.

Каучер Біркар – один із чотирьох лауреатів медалі Філдса, що вважається Нобелівською премією з математики, які отримали нагороду на Міжнародному конгресі з математики у середу у Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Проте за лічені хвилини після нагородження, вона була вкрадена. На інформаційному порталі G1 сказано, що Біркар поклав медаль, разом з мобільним телефоном та портмоне, у дипломат, який лишив на столі у павільйоні, де відбулася подія.

Служба безпеки пізніше знайшла дипломат під лавкою, проте медалі у ньому не було, – інформує видання Guardian.

Видання O Globo повідомило, що зловмисника вдалося ідентифікувати завдяки камерам спостереження.

Джерело: theguardian.com
Джерело: theguardian.com

Міжнародний конгрес з математики проводився у конференц-центрі Riocentro, що на заході Ріо-де-Жанейро – міста, яке бореться зі зростаючим рівнем злочинності.

Біркар народився в Ірані та переїхав до Великобританії два десятиліття тому. Вперше медаль Філдса була вручена у 1936 році, а з 1950 року нагороди удостоюються чотири математики кожні чотири роки на Міжнародному конгресі Міжнародного математичного союзу. Ця медаль вважається найпрестижнішою відзнакою в галузі математики та надається молодим математикам, яким менш як 40 років, за значний вклад у науку.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 06:27 :59