Новини » Політика 2 серпня, 2018, 21:53
Насіров зізнався, що працює над проектом нової Конституції України
ZIK
ZIK

Щоб в Україні усі структури працювали ефективно, треба починати з нової Конституції. Тоді не виникатиме зайвих питань щодо того, яка насправді в державі форма правління.

Про це в ефірі програми «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK говорив колишній голова ДФС України Роман Насіров.

«Не варто виправляти стару Конституцію. Більше того, я навіть працюю над проектом нової Конституції і в мене також є однодумці, які підтримують, що потрібен новий документ», – сказав Насіров.

На його думку, теперішня Конституція дуже гарно «відпрацювала» якийсь час, але на сьогодні виникає багато питань, яка ж насправді є форма правління в державі.

«Треба розуміти, чи ми будемо президентською республікою, як Сполучені Штати Америки, чи в нас вона буде президентсько-парламентською, де всі щось перетягують на себе. Також лунає багато думок, що варто зробити канцлерську державу. Тому можна зробити референдум і запитати у людей, що є першочерговим», – зазначив він. 

Ось чому, за його словами, треба починати з Конституції і закласти реальні основи новому праву та правилам, за якими повинні жити українці.

«На сьогоднішній день в Україні краще працювала б модель США із сильною президентською владою. І це би дуже гарно відпрацювало наступні десять років. А потім можна було б подумати, чи ми готові до більшої демократії – канцлерів, прем’єр-міністрів й таке інше», – прокоментував Насіров.

Також він розповів, що ухвалений Кримінально-процесуальний кодекс України фактично є незаконним.

«За Кримінально-процесуальний кодекс України нормально не проголосували у ВР. І всіх хвилює питання, як до цього повернутись. Бо усі знають, що це питання піднімалося у Раді, і там було не більше 100 осіб, які начебто за це проголосували. Тому не зрозуміло, чи це зараз законно, чи ні. Але точно можу сказати – цей документ треба виправити або ухвалити абсолютно новий, і я це підтримую», – наголосив він.

Також він зазначив, що варто попрацювати з Митним кодексом і внести у нього зміни не складно.

«З 2015-2016 рр. у Європі діє єдиний, так званий, митний кодекс. Тому Україні не варто щось вигадувати, а прийняти той же європейський митний кодекс. Якщо треба зробити перехідні положення, це вже менша біда. Але ми вже будемо знати, що живемо по європейському митному кодексу. Це варто зробити, якщо ми хочемо йти у Європу», – сказав Насіров.

Нагадаємо, старший науковий співробітник Інституту держави і права Микола Сірий вважає, що зміни у Конституції завжди виникали на зламі конфліктів, часто супроводжувалися кровопролиттям. Україні ж слід правильно реалізовувати те, що закладено в Основному законі держави. Зокрема, на перше місце слід ставити права людини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 02:34 :37