Насіров: Є декілька осіб, які організовували в Україні злочинні схеми імпорту й експорту товарів

ZIK

Питання контрабанди лісу маємо ставити загалом у Кабміні. Але починати потрібно з лісгоспів та місцевої влади. Адже неможливо вирубувати ліс, не маючи на це документів. Також не може це відбуватися без місцевої влади.

Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK розповів колишній керівник Державної фіскальної служби Роман Насіров.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що контрабанда лісу-кругляку, яка супроводжується масовими вирубками, знищує екологію держави. Тому Державна аудиторська служба, Держаавна фіскальна служба, Нацполіція та Держгеокадастр повинні розпочати ретельні перевірки діяльності лісгоспів.

Володимир Гройсман також зазначив, що держава має скоординувати дії із міжнародними партнерами, щоб дізнатись, які обсяги деревини були незаконно вивезені з території України.

Екс-керівник ДФС підкреслив, що питання контрабанди лісу сьогодні потрібно ставити безпосередньо до лісових господарств, Міністерства аграрної політики, Міністерства екології, Укрзалізниці і Держприкордонслужби.

«Маємо ставити питання по всьому Кабміну. Адже явище вирубки і вивезення лісу, нашої сировини – це злочинне діяння. Прикро і боляче дивитися на те, як це відбувається», – каже Роман Насіров.

Екс-глава ДФС відповів на питання ведучого, чи причетні податківці до контрабанди лісу:

«Я впевнений, що зараз це питання є на контролі у ДФС. Але оскільки я не у своєму кріслі і не на своїй посаді, сподіваюся, що скоро туди повернуся, бо моє звільнення було повністю незаконним, і зараз я чекаю рішення суду з цього приводу. Відповідаючи на ваше питання, я хочу сказати, що податківці – у меншій долі в контрабанді лісу. Щодо митників – треба дивитися на кожне митне оформлення», – зазначив гість програми.

Роман Насіров вважає, що починати боротьбу з контрабандою лісу потрібно з лісгоспів і місцевої влади.

«Адже неможливо вирубувати ліс, не маючи на це документів. Також не може це відбуватися без місцевої влади. Невже губернатор не знає, що у нього вирубується ліс? Чи керівники районів не знають, що у них відбувається у районах? Дуже прикро, що це питання постало тільки зараз. Я не розумію, що відбувалося протягом останніх двох років. Негайно треба проводити перевірку щодо того, що відбувається з українським лісом, який сьогодні контрабандою просто вивозять з України», – підкреслив Насіров.

Водночас екс-керівник ДФС зазначив, що боротися з контрабандою складно. Насіров наголосив, що й в інших країнах була, є і буде контрабанда. Він додав, що за його часів у ДФС активно боролися з контрабандою.

«Так, є в Україні декілька прізвищ, які організовували імпорт та експорт товарів, організовували схеми. Але можу сказати, що за моїх часів ніхто з цих людей не працював і жодними схемами не керував. А що відбувається зараз – питання до правоохоронних органів», – підсумував гість програми.Loading...