Новини » Світ 2 серпня, 2018, 8:27
Археологи розкопали гробниці епохи Середнього царства: виявлено незвичайні фрески на стінах
Фото: Ministry of antiquities of Egypt
Фото: Ministry of antiquities of Egypt

Єгипетсько-австралійська археологічна місія з Університету Маккуорі на чолі з доктором Нагібом Канаваті розкопала гробниці епохи Середнього царства.

Команда вчених зуміла розкрити ці похоронні камери протягом останнього тижня свого нинішнього археологічного сезону, повідомляє «НВ», посилаючись на Міністерство старожитностей Єгипту.

Співробітники австралійсько-єгипетської місії під керівництвом Нагіба Канаваті працюють в цьому регіоні з 2009 року. Нещодавно дослідники виявили похоронні камери знатних єгиптян Ремочетні і Бакета II. Усипальниця Ремочетні знаходиться на глибині 17,5 метрів і складається з п’яти приміщень, в одному з яких знаходився саркофаг.

Доктор Айман Ашмаві, глава Сектора древніх єгипетських старожитностей, сказав, що саркофаг, ймовірно забрав з гробниці британський єгиптолог Персі Ньюберрі, який досліджував Бені Хассан в кінці XIX століття.

У підземних приміщеннях виявлених гробниць були виявлені глиняні посудини для продуктів і напоїв, а також кольорові фрески. Фрески зображували життя покійного на землі і проходження його в потойбічний світ.

Фрески у гробниці Ремочетні і Бакета II в Єгипті. Фото: facebook.com/moantiquities
Фрески у гробниці Ремочетні і Бакета II в Єгипті. Фото: facebook.com/moantiquities

У свою чергу, генеральний директор Департаменту старожитностей в Середньому Єгипті Гамаль Елсместау сказав, що місія також розкрила верхній край похоронної камери Бакета II. Вона має той же архітектурний дизайн, що і камери в могилі Ремоченті. Місія також виявила кольорові фрески на стінах, а також низку посудин для кераміки.

Нагіб Канаваті сказав, що в міру того, як робочий сезон добігає кінця, археологи блокують вхід в камери щебенем, щоб захистити їх. У січні 2019 року місія відновить роботу, щоб очистити, відновити і вивчити настінні розписи, а також повністю задокументувати шахти і знову відкриті похоронні камери.

Читайте також: У Німеччині виявили дивовижну стародавню бібліотеку

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 03:46 :49