Новини » Економіка 1 серпня, 2018, 12:02
Юрій Вітренко: «Північний потік-2» можуть зупинити санкції США або дії Німеччини чи Данії
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Американські санкції або позиція урядів Німеччини та Данії можуть зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2».

Про це в інтерв’ю DW розповів комерційний директор компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Це американські санкції, або позиція данської сторони. Остання може відтермінувати, а в подальшому й ускладнити ситуацію із «Північним потоком-2». Американські санкції – це важливий фактор. Важливим фактором є позиція німецької сторони, яка останнім часом еволюціонує. І нам здається, що до німецьких політиків може прийти розуміння, що цей проект є реально небезпечним як для Німеччини, так і для всієї Європи», – підкреслив Юрій Вітренко.

Він акцентував, що позицію німецьких політиків щодо газопроводу може змінити «розуміння того, що цей проект фактично призводить до того, що транзиту через територію України не буде».

«Ангела Меркель заявляла про те, що «Північний потік-2» можливий, лише якщо буде збережено транзит через Україну. Ми ж зараз бачимо неконструктивну позицію російської сторони на тристоронніх переговорах. Якщо бути послідовним, то німецька сторона у такій ситуації має сказати: «Ми заявляли публічно, що має бути знайдене рішення щодо українського транзиту. Воно не знайдене. До тих пір, поки воно не буде знайдене, відповідно, ми проти «Північного потоку-2». У нас є така надія», – зазначив комерційний директор компанії «Нафтогаз України».

«Північний потік-2» – це політично мотивований проект, націлений на корумпованих європейських політиків, на поділ європейських країн, на знищення європейського проекту. З того, що ми бачимо, таке розуміння у американської сторони є. Далі просто питання того, коли це буде перетворено на якісь дії. Плюс, ми також бачимо ініціативу Конгресу США, яка націлена на те, що мали бути впроваджені автоматичні санкції проти «Північного потоку-2», – підсумував Вітренко.

Нагадаємо, США нагадали про загрозу санкцій компаніям, що беруть участь у будівництві «Північного потоку-2».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 05:33 :53