Новини » Львів 1 серпня, 2018, 7:06
Військове містечко Яворова може опинитися в темряві – через борги за електрику
53 військове містечко Яворова
53 військове містечко Яворова

Учора, 31 липня, близько 19 год. через громовицю у 53-му військовому містечку Яворова (Львівщина) пропало кабельне телебачення та Інтернет від «Укртелекому». Однак люди нарікають не стільки не помсту погоди, скільки на інформацію, розповсюджену керівництвом Яворівської КЕЧ району про те, що із 6 серпня, ймовірно, багатоповерхівки із майже 3 тис. населення, школу-садок, офіцерський гуртожиток, чисельні крамниці буде відключено від електропостачання.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

В Яворівській КЕЧ району журналістові інформацію про ймовірне припинення електропостачання 53-го військового містечка Яворова підтвердили, представши листа з ПрАТ «Львівобленерго» в якому мова, зокрема, йде про таке: «Станом на 11.07. 2018 Ваше підприємство має заборгованість перед ПрАТ «Львівобленерго» за активну енергію за квітень-червень 2018 р.: 997 770,14 грн.».

У коментарі власкорові IA ZIK начальник Будинкоуправління №1 Яворівської КЕЧ району Олег Щудлюк наголосив, що половина цього боргу вже ліквідована, а решту заплатять, коли надійдуть кошти за пільги та субсидії.

«Лише за один місяць за субсидії заборговано 175 тис. грн. Я зареєстрував в Яворівській міській раді та надіслав ПрАТ «Львівобленерго» листи, в якому докладно пояснив ситуацію, що сталася», – зазначив будинкоуправ.

Поки чиновники переписуються мешканці 53-го військового містечка Яворова, які чемно платять за світло, реанімують комітет з організації акцій непокори та запасаються свічками.

«Що це за неподобство таке? – зажурено мовить дружина офіцера. – Поки мій чоловік на війні життям ризикує, мене з дітьми хочуть загнати в темряву».

«Що ж, до Дня Незалежності «гарний подарунок» нам підготували. Нічого скажеш», – додав військовий пенсіонер, інвалід ЗСУ.

Нагадаємо, що на початку липня цього року міський голова Яворова Павло Бакунець забив на сполох: мовляв, якщо військове відомство не передасть терміново на баланс міста електромережі 53-го військового містечка Яворова, то це може спричинити соціальну напругу серед майже трьох тисяч мешканців, серед яких – родини військовослужбовців, які зараз рятують державу на Сході, пенсіонери Збройних сил України, інваліди, діти.

3 липня мер Яворова скликав засідання комісії з питань безоплатного прийняття в комунальну власність територіальної громади електричних мереж та мереж водопостачання 53 військового містечка.

Однак представники Яворівської КЕЧ району заявили, що вони не готові підписати акти прийому-передачі, оскільки, з їхніх слів, це повинно проводитися разом із передачею житлового фонду.

«Приймаючи рішення від 20 травня 2016 року № 153 та від 24 листопада 2016 року № 406 щодо надання згоди на безоплатне приймання до комунальної власності територіальної громади міста Яворів Львівської області військового майна, Яворівська міська рада фактично взяла на себе тягар відповідальності щодо прийняття майна, яке знаходиться у вкрай незадовільному стані.

Неодноразово я, міський голова Яворова, зустрічався із заступником міністра оборони України Олегом Шевчуком та начальником КЕУ ЗСУ Олегом Галушко з приводу проблемних питань передачі майна 53 військового містечка, де проживає близько трьох тисяч яворівчан.

Для встановлення законності підстав прийняття у комунальну власність житлового фонду, Яворівська міська рада звернулася за роз’ясненням до Міністерства регіонального розвитку, яке повідомило про те, що багатоквартирні будинки у комунальну власність не передаються, оскільки така передача суперечить Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Окрім цього, очисні споруди, які передбачається передати у комунальну власність знаходяться у вкрай незадовільному стані та потребують капітального ремонту. Передача таких очисних споруд спричинить неабияке навантаження на місцевий бюджет, оскільки їх експлуатація в існуючому стані є неможливою.

Враховуючи вищенаведене, за результатами спільної з представниками Яворівської КЕЧ району наради від 16.01.2018 року було прийнято рішення про те, що передача військового майна буде проводитися по об’єктно.

Першочерговим було визначено необхідність прийняти у комунальну власність мереж водопостачання та електромереж. Окрім цього, прийняття у комунальну власність мереж водопостачання є необхідним для проведення реконструкції існуючої водомережі, що перебувають в незадовільному стані, а це дасть змогу значно покращити якість питної води, що постачається мешканцям 53 військового містечка.

Тому 28.03.2018 року рішенням виконавчого комітету було створено комісію з питань безоплатного прийняття в комунальну власність територіальної громади м. Яворів електричних мереж та мереж водопостачання військового містечка. З моменту створення комісії було проведено сім засідань, на яких покроково обговорювалися усі проблемні питання», – пояснив тоді ситуацію міський голова Яворова Павло Бакунець.

Недарма кажуть у народі: «Як гукнеться, так і відгукнеться». Якби військове відомство пішло назустріч міськраді та передало електромережі заздалегідь, то зараз цей скандал із відключенням від світла військового мікрорайону не виник би. А тепер – маємо те, що маємо.

<nbsp;>
<nbsp;>
<nbsp;>
<nbsp;>
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 03:05 :50