Новини » Київ 1 серпня, 2018, 19:06
У Києві екоактивісти заявляють про масові вирубки міських лісів
ZIK
ZIK

Екоактивісти б’ють на сполох, запевняючи що за 15 років лісники зрізали майже 2,5 тисячі гектарів столичних лісів. Продовжують знищувати зелені насадження і сьогодні. Натомість у лісгоспах запевняють: вирубки є необхідними, адже без них дерева сохнуть і хворіють.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

На перший погляд, у лісі біля Києва – такий собі райський куточок: височезні сосни, яким уже під 90 років, пташиний спів і свіже повітря. Та варто лише трохи пройтися вглиб, і картину змінюють свіжі пеньки, сухе гілля та залишки величезного згарища.

«Це грубе порушення правил санітарного утримання лісів України. Таким чином спалюють не лише залишки вирубок, а й підлісок, мурашники і ґрунт», – каже еколог Ігор Кирикевич.

Ділянку лісу зрубали два тижні тому. Лісники ж запевняють: її необхідно було ліквідувати.

«Бачимо дерева, які вже відмерли, відпрацьовані короїдом. Вони є осередками шкідників ще й становлять велику загрозу для відпочивальників. Ці дерева з часом можуть падати», – запевняє директор Дарницького ЛПГ Михайло Явний.

Та короїди – не єдина біда, проти якої доводиться боротися. Насадження руйнують і плодові тіла грибів. Саме такі дерева треба вирізати якнайшвидше.

Однак активісти, які прибули на місце свіжої вирубки, запевняють: нічого схожого там не бачили. Як доказ показують одне дерево, яке так і залишилося на місці вирубування.

«Там не має жодних дірок від короїдів», – демонструє деревину директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Екологи ж незадоволені і молодими насадженнями. Кажуть, дерева саджали абияк.

«Тут немає пташиних гнізд, та й де їм тут гніздитись? Мурашників тут також немає і не буде ще років двадцять. Та, якщо немає птахів, значить не буде кому боротися зі шкідниками», – обурюється Ігор Кирикевич.

Згодом знімальна група побачила ще одну лісову ділянку, де мали би рости молоді деревця. Старі ж зрубали років п’ять тому. Однак «молодняку» прижилось небагато. Тож екоактивісти впевнені: хтось добряче заробив на цих соснах. Як доказ демонструють товарно-транспортні накладні. Вони практично однакові, мають лише невеличку відмінність.

«Одна з них йде на дрова, там сума – тисяча з копійками. А от на іншій ціна вже – понад вісім тисяч. Тобто 7 тисяч йде в кишеню», – підраховують активісти.

У лісовому господарстві ж переконують: такого бути не може.

«У нас немає такої ціни», – запевняв Михайло Явний.

У міських лісах рубати дерева на продаж суворо заборонено. Та контролювати діяльність лісівників сьогодні нікому. Адже будь-які інспекції та перевірки наразі заборонені.

Як повідомлялося раніше, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував ретельні перевірки лісгоспів країни.

Окрім того, минулого місяця Київська міськрада заборонила у столиці вирубувати приміські ліси заради збереження рідкісних тварин.

Олександра Гутнік, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 21:13 :57