Новини » Світ 1 серпня, 2018, 20:08
В Ізраїлі відкрили фабрику кераміки та «центр відпочинку», яким понад 1800 років

Під час археологічних розкопок в Гедері, розташованій за 30 км на південь від Тель-Авіва (Ізраїль), дослідники відкрили важливий осередок гончарства, який виник у IІІ ст. н.е. і впродовж 600 років продукував амфори для вина (типу Газа). Поруч знаходився відпочинковий комплекс із 20 басейнами та кімнатою для ігор.

Про це повідомляє AFP.

«Такий осередок не виник відразу. Тут помітно ідею і руку інженера», – пояснює директор розкопок, Алла Нагорська з Відомства старожитностей Ізраїлю.

У посуді який тут виготовляли, в основному зберігали і перевозили вино. У ті часи це був процвітаючий бізнес з великим експортом.

Безперервне виробництво амфор означає, що ймовірно йдеться про сімейну «компанію», що передавалася з покоління в покоління.

Під час розкопок у Гедері виявили близько 100 000 фрагментів посудин, ймовірно, відходів виробництва.

При майстерні працювали 2 візантійські лазні з 20 каналами з’єднаними з басейнами. Ізраїльські вчені вважають, що комплекс обслуговував як місцевих жителів, так і мандрівників, які подорожували старовинною дорогою, що з’єднує порт Гази з центром країни.

У ігровій кімнаті знайшли, зокрема, дошки для настільної гри манкала. На думку науковців, «центр відпочинку» могла збудувати керамічна фабрика для своїх працівників.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 08:01 :45