Новини » Суспільство 1 серпня, 2018, 15:57
Патріарх Філарет: Автокефалія сильно вдарить по РФ, якій доведеться переписувати свою історію
Глава Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Фото: Палінчак Михайло/УНІАН
Глава Української православної церкви Київського патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Фото: Палінчак Михайло/УНІАН

Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет розповів про те, як проголошена автокефалія Української Православної Церкви вдарить по позиціях РПЦ та Московського Патріархату в Україні.

Про це Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет розповів в інтерв’ю одному з телеканалів, – передає РІСУ.

«Удар буде сильний, дуже сильний. Перше – історія російської церкви буде починатися не з хрещення Русі, а буде починатися з 1448 року. З того часу, коли вона відокремилась від Київської митрополії. І сама Москва визнала це в 1948 році, коли святкувала 500-ліття автокефалії російської церкви. Значить історія російської церкви буде починатися з ХV століття. Це – перше.

Друге – Україна не була, не є і не буде частиною Росії. Бо Русь існувала, а Росії не було як держави. А потім, коли виникла держава, але називалася вона Московією, а не Руссю. А Русь – це Україна. Навіть Крим, якщо взяти, то Крим належав Русі. Бо князь Володимир переміг візантійське військо в Криму. А раз він переміг – значить Крим став належати Русі. Те, що російській Церкві доведеться переписувати свою історію, і не тільки церкві, а й Росії прийдеться переписувати свою історію, – це видно очевидно. І тому йде така шалена боротьба», – наголосив Патріарх Філарет в інтерв’ю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 16:06 :14