Новини » Суспільство 1 серпня, 2018, 22:30
Курков: Сергій Жадан може стати медіатором діалогу між Сходом і Заходом України
ZIK
ZIK

Сьогодні у країні дуже багато речей відбуваються ситуативно. Одним письменникам можуть пробачати їхню російськомовність, іншим же – ні. Цей «броунівсько-український рух» перетворює усе, що тут відбувається, на театр.

Таку думку в ефірі проекту «HARD» з Влащенко на телеканалі ZIK заявив письменник Андрій Курков.

Говорячи про нову українську літературу, він наголосив: головним її представником залишається Сергій Жадан.

«Він поєднує і письменника-поета, і трибуна, і музиканта, і навіть громадського та політичного діяча. Він посилає меседжі не лише читачам, а й усім, хто приходить на концерти, а в інтерв’ю – усім політикам», – зазначив Курков.

Тож він переконаний: Жадан стає «медіатором» майбутнього діалогу між Сходом і Заходом, за що його частково й не люблять у цих двох частинах держави.

«Це культова фігура, більш культової у нас немає. Однак через це і викликає супротив із обох боків. Та при цьому позиція Жадана не змінюється і навіть вказує, яким має бути справжній політик, а не лише трибун, творець і громадський діяч», – зазначив він.

До того ж Курков зізнався: політична позиція Сергія Жадана є для нього ближчою, ніж, як зазначила ведуча проекту Наташа Влащенко, «більш агресивного» Юрія Винничука. Однак дискусія повинна існувати.

«Є поняття дискусії людей, які абсолютно не згодні між собою, можуть навіть агресивно сперечатися, при цьому не закликаючи до насильства чи ксенофобії. Ми постійно живимо серед таких суперечок, вони виникають і в тролейбусах, маршрутках чи на телебаченні», – наголосив Курков.

Що ж стосується взагалі суперечок між літераторами на мовній темі, письменник розповів, як сам неодноразово потерпав від такого.

«В одному щотижневому журналі редактор навіть заявив журналістові нічого про мене не писати, бо я російськомовний. Через це ж мені не дозволили виступити в Івано-Франківському університеті. Я навчився реагувати на таке спокійно», – зізнався Курков.

Та разом із тим він погодився: зараз у країні багато чого відбувається ситуативно. Одним можуть прощати російськомовність, іншим – ні.

«Нинішнє існування – досить реактивне. Ми одразу агресивно реагуємо на те, про що завтра вже забудемо. В принципі цей броунівсько-українсський рух, з одного боку, дуже небезпечний, а з іншого – все, що тут відбувається рано чи пізно стає схожим на театр», – підкреслив Андрій Курков.

Як повідомлялось, 8 листопада стрічка, що знята за мотивами роману «Ворошиловград» Сергія Жадана, вийде в широкий прокат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 19:08 :29