вівторок, 31 липня, 2018, 9:22 Світ
Зміна назви і приєднання до ЄС та НАТО: парламент Македонії призначив дату референдуму
Фото: EPA/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA/GEORGI LICOVSKI

У понеділок, 30 липня, парламент Македонії проголосував за проведення референдуму 30 вересня, на якому розглянуть питання щодо зміни назви країни та приєднання до ЄС та НАТО.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«За» референдум проголосували 68 зі 120 законодавців. Однак основна опозиційна партія Македонії ВМРО-ДПМНЄ бойкотувала голосування, а її члени залишили залу засідань», – йдеться в повідомленні.

30 вересня, окрім питання про зміну назви країни, македонці повинні будуть відповісти на запитання: «Чи виступаєте ви на користь членства в Європейському Союзі та НАТО, приймаючи угоду між Республікою Македонія та Грецькою Республікою?»

Парламент Македонії на початку липня вдруге ратифікував угоду з Грецією про перейменування Колишньої Югославської Республіки Македонія в Республіку Північна Македонія, позбавивши президента можливості її заблокувати.

Угода повинна поставити крапку у багаторічному спорі між Афінами та Скоп’є. Грецьку сторону не влаштовувала назва Республіка Македонія, оскільки, на її думку, вона було занадто співзвучна з назвою грецької області Македонія.

Урегулювання цього питання вважається принципово важливим для майбутнього Македонії. Передбачається, що після набуття ним чинності грецька сторона припинить блокувати процес приєднання Македонії до таких об’єднань, як ЄС і НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 11:11 :17