Новини » Політика 31 липня, 2018, 15:49
Верещук: В Україні немає еволюції політичних партій
ZIK
ZIK

Український парламент не можна назвати дієвою гілкою влади. Адже виборці так і не навчилися аналізувати кандидатів, яким віддають голос.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорила директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

«На жаль, за весь період незалежності у нас так і не відбулося політичної еволюції партій. За останніх двадцять сім років ми не можемо сказати, що парламент є дійсно дієвою гілкою влади», – зазначає експерт.

Директор Центру Балто-Чорноморських досліджень звертає увагу на те, що в Україні будь-яку хорошу ідею можна звести нанівець.

«В Україні зареєстровано 352 політичні партії. Дивовижно, але ми заперечуємо ледь не всі ідеї. Чомусь виходить так, що будь-які замисли доводять до абсурду, і навіть хороші речі починають самі собі перечити», – обурюється  Ірина Верещук.

Директор Центру Балто-Чорноморських досліджень переконана, що навіть парламентаризм в Україні сприймають негативно.

«Ми зуміли заперечити ідею парламентаризму, а партійна приналежність  сприймається негативно. Особисто я з гордістю пишу, що ніколи не була в політичній партії. Це для мене певне досягнення! Адже мені сорок років і я веду активне громадське життя», – каже Ірина Верещук.

Також директор Центру Балто-Чорноморських досліджень переконана, що політичне життя українців йде по колу.

«Політичні колобки» позмінювали вже десяток партій. Ніхто жодного позитивного висновку не робить. Я маю на увазі не тих, хто балотується, а виборців. Ми вкотре наступаємо на ті самі соті граблі…», – вважає експерт.

Ірина Верещук зізнається, що розчарувалася в політиці України і після 2014 року.

«У 2014 році, коли було принесено сотні жертв, анексовано Крим, я вірила, що люди опам’ятаються і згуртуються. Визнаю своє розчарування і інфантильну помилку. Чомусь я вірила, що все станеться миттєво, за помахом чарівної палички. Я вірила, що люди, відчувши кров і біль, справді зможуть змінитися», – говорить директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.

Експерт каже: після Майдану була надія, що люди почнуть аналізувати політичних кандидатів та їхні програми.

«Я очікувала старт дебатів стосовно біографій кандидатів, їхніх політичних підходів, програм тощо. Та на власній «шкурі» пережила дещо інше… Інтелектуальних людей, професіоналів, які хотіли прийти до парламенту, просто висміювали і викидали, мовляв, вони верзуть нісенітниці. Мене теж не хотіли слухати», – підкреслює Ірина Верещук.

Тож нинішні партії є віддзеркаленням тих громад, які їх обирали, наголошує директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.

«Ми не можемо говорити, що якась політична сила є поганою. Ні! Вони є точнісінькою копією людей. І розчарування у політичних силах теж є зображенням українців», – переконана експерт.

Відповідальні виборці мали б розібратися у понятті парламентаризму, вважає директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.

«Ми маємо брати відповідальність на себе. У протилежному разі будемо підозрювати політичні партії в Україні у проросійських ідеях. Я впевнена, що більшість громадян навіть не розрізняють їх. Адже можна одягти вишиванки, прийти під пам’ятник Степану Бандері і проспівати упівських пісень, але все одно бути палким шанувальником Росії», – додає Ірина Верещук.

До слова, народний депутат  України Володимир Парасюк також вважає, що у Верховної Ради відсутні ознаки справжнього парламентаризму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 09:37 :48