вівторок, 31 липня, 2018, 12:24 Регіони
У Чернівцях вимагають від Порошенка і Парубія призначити перевибори міськради і мера
Чернівецька міська рада. Фото: ZIK
Чернівецька міська рада. Фото: ZIK

Учасники мітингу на підтримку усунутого з посади мера Чернівців Олексія Каспрука звернулись до президента Порошенка та голови Верховної Ради Парубія з вимогою призначити позачергові вибори Чернівецької міськради та Чернівецького міського голови.

Відповідне звернення було оголошене на мітингу «Захисти своє виборче право» на Центральній площі міста 30 липня, – повідомляє власкор ІА ZIK.

«29 депутатів Чернівецької міської ради всупереч волі громади, без громадських слухань та обговорень достроково припинили повноваження міського голови Олексія Каспрука. На час дострокового припинення повноважень міський голова Олексій Каспрук до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності не притягався, рішень про висловлення йому недовіри міська рада не приймала, звітів не заслуховувала», – йдеться у зверненні.

Учасники мітингу вважають, що такими діями міська рада порушила конституційні права громадян, знехтувала волевиявленням чернівчан, які у 2015 році обрали міського голову.

«Найбільше обурення демократичної громадськості міста викликає те, що ці ганебні події є повторенням сценарію усунення з посади законно обраного міського голови, що вже мали місце у Чернівцях в 2011 році в часи злочинного режиму Януковича за підтримки олігархічного клану Фірташа. Тоді громада Чернівців майже чотири роки виборювала своє право обрати міського голову і здобула його лише у результаті Революції гідності», – йдеться у зверненні.

«Сьогодні ті ж особи на чолі із секретарем Чернівецької міської ради міської ради Василем Проданом, що у змові з регіоналами нищили Чернівці у 2011 році, чинять реванш, сіючи у чернівчан зневіру у демократичних змінах, можливості здолати корупцію, будувати європейське місто, правову державу», – йдеться у документі.

«Пане Президенте, пане Голово Верховної Ради України, вимагаємо стати на захист конституційних прав чернівчан, інтересів громади міста, зупинити реванш у Чернівцях олігарха Фірташа та терміново призначити позачергові вибори Чернівецької міської ради та Чернівецького міського голови», – йдеться у вимогах учасників акції «Захисти своє виборче право».

Учасники акції заявили, що у разі, якщо вимога громади Чернівців не буде почута керівництвом держави, чернівчани залишають за собою право звертатися до міжнародних інституцій, які опікуються захистом та розвитком демократії, підтримують місцеве самоврядування та місцеві ініціативи.

Як повідомляла ІА ZIK, 26 липня Чернівецька міськрада 29-ма голосами депутатів відправила мера Олексія Каспрука у відставку.

У Чернівцях електронна петиція щодо проведення перевиборів Чернівецької міськради набрала 300 із 250 необхідних голосів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 15:07 :36