live
Новини » Суспільство 502

Тарас Козак: Гірше українців у Європі живуть тільки в Молдові

ZIK

Гірше за українців у всій Європі живуть тільки в Молдові. Там ВВП на душу населення менше, ніж в Україні. Усі інші країни, навіть Албанія, де була війна, обігнали Україну в рази.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив координатор громадянської платформи «Нова країна» Тарас Козак.

Як відомо, в липні у Пенсійному фонді виникли проблеми з виплатою пенсій українцям. Чиновники запевняють, що складності – технічні, але, за інформацією РБК-Україна, фонду не вистачає близько 12 млрд гривень, щоб профінансувати пенсійні виплати в 2018 році. Дефіцит виник після підвищення пенсій, що не підкріплено реальними доходами.

Тарас Козак зауважив: оскільки в Україні постійно збільшуються податки, бізнес не розвивається, робочі місця відсутні, а податки у Пенсійний фонд не сплачуються. Відтак, зазначив експерт, страждає економіка країна.

«Гірше за українців у всій Європі живуть тільки в Молдові. Там ВВП на душу населення менше, ніж в Україні. Усі інші країни, навіть Албанія, де була війна, обігнали Україну в рази. Чому? Бо в нас постійно іде популістська політика. Ми орієнтуємося лише на те, щоб щось у багатих відібрати, а бідним дати.

Та коли ми забираємо в бізнесу, він буде утікати, він закриється. У нас це відбувається масово», – наголосив гість програми.

Експерт вважає, що вирішення проблем України полягає у створенні привабливого інвестиційного клімату.

«Єдине, що може врятуванні нинішніх і майбутніх пенсіонерів України, а також майбутнє усіх українців – інвестиційно приваблива Україна. Для цього потрібні реформи. А вони відомі усім. Це ринкова ціна на газ, вільний обіг сільськогосподарських земель, приватизація, мінімізація державних компаній. Все це відомо. Усі країни це пройшли. Пройшли через це Польща та Румунія. Бюджетники та пенсіонери цих країни були проти таких реформ, але уряд наполіг, і через декілька років вони стали жити краще. А Україна досі плентається у хвості європейського розвитку», – підкреслив Тарас Козак і додав, що українському уряду потрібно провести жорсткі реформи, витягнути державу з бізнесу і захистити приватну власність.

«От тоді до нас прийдуть інвестиції, створяться робочі місця, і українці повернуться з Польщі та з інших країн в Україну», – підсумував координатор громадянської платформи «Нова країна».

Loading...
Loading...
Loading...