вівторок, 31 липня, 2018, 11:04 блоги Політика
Не втомлюймось дякувати Канаді

Після Кримської декларації державного секретаря США заяви з приводу невизнання законності анексії та окупації Криму Росією зробили вже кілька держав. Серед них у випусках нових через кому згадували і Канаду. Проте думаю, що канадська заява з цього приводу варта кількох речень аналізу та великої порції нашої вдячності.

На відміну від американської декларації, яка більше зосередилась на тому, чому США мають стояти на позиції невизнання, ніж на тому, в чому це невизнання полягатиме в практичному сенсі, заява МЗС Канади більш інструментальна і деталізована в описанні порушень Росії.

Найважливіше, що в канадському документі міститься фраза про те, що до моменту відновлення Росією поваги до суверенітету України Канада спільно з міжнародним співтовариством має продовжувати тиск на Росію включно через механізм міжнародних санкцій.

Також канадці детально розписали претензії до Росії, які включають в себе не лише сам факт окупації та незаконної анексії, але і низку грубих порушень у сфері прав людини. Згадані в заяві і переслідування Олега Сенцова, і переслідування кримських татар.

Традиційно в сфері публічної політики канадці у відстоюванні інтересів України пішли навіть далі, ніж українська влада, і засудили відкриття Росією мосту через Керченську протоку (в Україні, здається, була лише заява про намір подати до суду, але чи було саме подання – досі питання, окутане густим туманом).

Цікава і драматургія заяви МЗС Канади – не лише у зв’язку з американською декларацією, а після дуже інтенсивного (напевно безпрецедентно довгого – п’ять діб) та ефективного візиту до нашої держави міністра міжнародного розвитку Канади Марі-Клод Бібо. Пані міністр стала найвищою канадською високопосадовою особою, яка відвідала передову.

Також пані Бібо привезла новини: окрім масштабної допомоги Канади Україні по лінії міністерства оборони, впродовж наступних п’яти років канадський уряд щорічно додатково виділятиме 50 млн дол. допомоги (у вигляді технічної, гуманітарної допомоги та на програми у сфері безпеки).

Не втомлюймось дякувати Канаді.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 23:34 :01