Новини » Політика 31 липня, 2018, 19:50
Мирослав Гай: Україна вкладає в оборону більше, ніж країни НАТО
ZIK
ZIK

Хоча Україна небагата країна, але ми вкладаємо у відсотковому відношенні від ВВП в армію більше, ніж більшість країн НАТО. Вони кажуть про 1,3-1,8%, Україна ж виділяє 3%.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив офіцер запасу, заступник голови Ради резервістів ЗСУ Мирослав Гай.

Як повідомлялося, Міноборони ухвалило рішення щодо підвищення грошового забезпечення армійцям з 1 жовтня 2018 року та звернулося до уряду з метою збільшення фінансування з бюджету в сумі 4,5 млрд. грн.

Відповідний лист за підписом глави МОУ направлено Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

«Україна не найбагатша країна у світі, але ми вкладаємо у відсотковому відношенні від ВВП в армію більше, ніж більшість країн НАТО. Вони кажуть про 1,3-1,8%. От зараз на саміті НАТО нарешті американці почали вимагати збільшити фінансування від європейців хоча б до 2%. Ми ж вкладаємо 3% і це все одно не вистачає, бо ми ведемо війну», – зазначив заступник голови Ради резервістів ЗСУ.

Проте, за його словами, у той час, як в Україні не вистачає військових резервів, до кінця року РФ має намір розгорнути потужне угрупування військ.

«До кінця року РФ має намір, за даними нашої розвідки, розгорнути потужне угрупування – чотири армії. У нас є питання і щодо військового резерву, і щодо наявності достатньої кількості боєздатних військовослужбовців із військовим досвідом. Це вже не політичне питання – це питання здорового глузду», – зауважив Гай.

Як зауважив гість програми, якщо подивитися нормативні документи РФ, то в їхній військовій доктрині написано, що до 2020 року вони мають повністю переозброїти свої збройні сили і привести їх до спроможності вести повномасштабну війну.

«У них буде повністю автоматизована система управління, і вони повністю міняють свій автопарк. Це несе загрозу. І наші союзники теж нам кажуть про наявність загрози в регіоні. Тому наш Генштаб і міністри звертають на це увагу, що в реаліях війни ми маємо терміново щось робити з соціальним забезпеченням ЗСУ, щоб не втратити боєздатність країни», – констатував Мирослав Гай.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 20:26 :39