Новини » Політика 31 липня, 2018, 17:40
Мирослав Гай пояснив, як важливі військові закони стають предметом політичного торгу
ZIK
ZIK

Через політичну конкуренцію дуже важливі закони, які стосуються кожного українця і безпеки держави, стають предметом торгу.

На цьому наголосив офіцер запасу, заступник голови Ради резервістів ЗСУ Мирослав Гай в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Генеральний штаб Міністерства оборони допомагає розробити законодавчі ініціативи, працюючи з деякими депутатами. Але проблема в тому, що через політичну конкуренцію дуже важливі закони, які стосуються кожного українця і безпеки держави, стають предметом торгу», – підкреслив Мирослав Гай.

Наприклад, уточнює офіцер запасу, така ситуація виникла із законом про військовий резерв.

«Це надважливе питання, щоб людей, які звільняються з військової служби, вмовити підписати контракт військового резерву, щоб вони були розподілені по бригадах. І якби вони підписали контракт, могли б працювати на «гражданці», а у випадку війни протягом 22-ох годин бути у своїй частині. Але ці закони не прийняті, хоча вони були внесені до залу парламенту, і на їх ухвалення не вистачило всього чотирьох голосів», – констатував заступник голови Ради резервістів ЗСУ.

Своєю чергою радник начальника Генштабу Збройних сил України у 2016 році Натан Хазін додає, що проблеми виникають не тільки з резервом, а й з військовими на службі.

«Ми маємо ЗСУ та Нацгвардію, і щоб людина, яка прослужила у Нацгвардії, захотіла продовжити цей контракт вже у ЗСУ, потрібно, щоб міністр оборони Полторак запитував про цю людину в міністра МВС Авакова. І тільки за його дозволу військового можна перевести з Нацгвардії до ЗСУ», – пояснив Натан Хазін.

Як повідомлялося, Міноборони ухвалило рішення щодо підвищення грошового забезпечення армійцям з 1 жовтня 2018 року та звернулося до уряду з метою збільшення фінансування з бюджету на суму 4,5 млрд. гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 04:35 :14