Новини » Політика 31 липня, 2018, 22:05
Мороз пригадав, як Юрій Луценко просив залишити його на посаді міністра МВС у 2006 році
ZIK
ZIK

Генеральний прокурор Луценко перший привітав Олександра Мороза з посадою голови ВРУ у 2006 році. Того ж дня, при нагоді, Юрій Віталійович попросив, аби за нього замовили слівце і залишили на посаді міністра.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK розповів український політик і громадський діяч, голова Верховної Ради України у 1994–1998 і 2006–2007 роках Олександр Мороз.

«Нинішній Генеральний прокурор був у Соціалістичній партії. Але ми розійшлися з ним ще до створення антикризової коаліції. Тоді він став міністром з подачі Порошенка. З ним, очевидно, раніше домовлявся. Петро Олексійович був близьким до Ющенка, став його куратором», – каже український політик.

Олександр Мороз зазначає, що першим із посадою голови ВРУ у 2006 році його привітав Юрій Луценко.

«Він зайшов до мене і попросив залишитися міністром, щоб продовжити ту справу міліції, якою займався. Я переговорив із Януковичем, і він погодився на прохання Юрія Луценка», – зазначає колишній голова ВРУ.

Він додає: пізніше з’ясувалося, що Юрій Луценко був заступником керівника адміністрації Балоги – комітету по розвалу парламенту.

«Міністр немає права займатися такими питаннями! Тому я запропонував Януковичу втрутитися у ситуацію. Після цього міністром був призначений Цушко Василь Петрович, який стояв на букві закону. Свого часу він не дозволив Ющенку зробити заворушення у Києві», – додає український політик.

Також колишній голова Верховної Ради України пригадав одну з нарад за участі екс-президента Віктора Ющенка.

«Колись Ющенко незаконно підпорядкував собі війська «Альфи», дав добро для початку громадянської сутички. Цушко став на заваді. Згодом, наприкінці травня 2007 року, він зателефонував мені і попросив приїхати у АП. Приблизно о десятій годині вечора зібралося за столом двадцятеро політиків на чолі з Ющенко. Їхні дебати крутилися довкола документа, який нічого не вирішував. Я запропонував вихід із колізії. Ющенко мав скористатися запасними нормами, які давали можливість залишити все на своїх місцях і припинити балаган», – розповідає Олександр Мороз.

Мова йшла про можливість дострокових виборів у вересні, але за однієї умови: якщо норми Конституції будуть дотримані, наголошує український політик.

«За процедурами, які були у регламенті – це зробити неможливо. Коли ці люди, які прийшли на зустріч, розійшлися, то Іван Плющ зробив цікаве зауваження. Він підмітив, що вони запам’ятали лише цифру – перше чи друге вересня, а на все інше не зважатимуть. Так воно й вийшло», – говорить Олександр Мороз.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 16:21 :27