Новини » Суспільство 31 липня, 2018, 0:30
Історик і політолог посперечались щодо перспективи надання томосу
ZIK
ZIK

Ті заяви, які ми почули під час відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України від Гальського архієпископа, це достатньо жорсткі формулювання. Очевидно, що надання Україні томосу відбудеться у якийсь поточний момент.

Таку думку в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK висловив історик Кирило Галушко.

Як повідомлялось, наприкінці квітня Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній церкві.

Історик Кирило Галушко переконаний, що Константинополь зважиться на доленосне для України рішення і Варфоломій надасть УПЦ автокефалію.

«Точка неповернення відбулася. А якщо робляться такі заяви, думаю, що це відбудеться невдовзі. А скільки триває надання томосу, от московська православна церква чекала 141 рік. Тобто цей процес може бути довгим. Але ті заяви, які ми почули під час відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України від Гальського архієпископа, це достатньо жорсткі формулювання. Сумніваюся, що їх використовують для того, щоб затягнути це на 140 років. Очевидно, що це якийсь поточний момент»,– зазначив Кирило Галушко.

А от на думку історика Андрія Мішина, українська православна церква ніколи не отримає томосу.

«Бо це суперечить європейській безпеці, міжнародній безпеці та основним документам ООН по свободі релігії. Це взагалі суперечить гуманітарному розвитку», – вважає політолог.

Він переконаний, що Порошенко опікується питанням томосу виключно для того, аби його переобрали на другий термін президенства.

«5 місяців нас водять за вуха, щоб об’єднати якусь частину віруючих, говорячи, що це європейські цінності. Але роблять це тільки для того, аби переобрати Порошенка. Та православна церква ніколи не дає голосів. Голоси можуть дати протестанти і греко-католики. То навіщо копатися у православ’ї?»,– прокоментував Андрій Мішин.

Нагадаємо, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Україна вже влітку-восени може отримати томос, і тоді Українська єдина помісна церква буде створена в цьому році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 14:20 :54