вівторок, 31 липня, 2018, 10:34 Регіони
Громадським активістам у Тернополі на соціальні послуги дадуть гроші з бюджету

Тернопільська міська рада оголосила конкурс на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг. Громадськість в свою чергу провела навчання для потенційних учасників конкурсу. Участь у конкурсі можна взяти до 13 серпня, для цього необхідно подати конкурсну пропозицію в електронному та друкованому вигляді в управління соціальної політики Тернопільської міської ради за адресою вул. Лисенка 8.

Детально про умови конкурсу можете прочитати безпосередньо в оголошенні на сайті ТМР.

Вже понад півроку Тернопільська міська рада спільно з Центром громадського контролю ДІЙ – Тернопіль та Коаліцією ГО «Тернопільський центр реформ» впроваджує соціальне замовлення. Адже це ефективний механізм покращення якості послуг та підвищення ефективності використання коштів у всьому світі.

На зборах робочої групи було обрано два напрями для пілотної версії соціального замовлення. Ними стали паліативна допомога та денний догляд осіб з інвалідністю з дитинства після 18 років. Тепер громадські організації, які займалися цими питаннями практично на волонтерських засадах, зможуть отримувати за це кошти.

На початку липня відбувся брифінг на тему впровадження механізму соціального замовлення в Тернополі. На ньому представники робочої групи розказали про те який шлях довелося пройти для того щоб стартувала пілотна версія та які виклики чекають на команду та організації в майбутньому:

«Це лише перший крок до надання якісних послуг. Зараз стартувала лише пілотна версія соціального замовлення, але повноцінно механізм запрацює лише тоді, коли міською радою буде прийнята відповідна програма. Це дасть змогу розширити перелік послуг, які надаватимуться населенню та позитивно вплине на якість цих послуг», – коментує Володимир Шевченко, юрист Центру громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі (ГО «Центр громадського моніторингу та аналітики»)

У свою чергу громадськість почала активно пропонувати ініціативи аби механізм якомога швидше і якісніше запрацював. Зокрема, 20 липня Коаліція ГО «Тернопільський центр реформ» організувала тренінг для потенційних учасників конкурсу, де вони дізналися про основні етапи соціального замовлення. Дмитро Тигач та Петро Тимочко, які були запрошені тренерами на подію, розповіли як діє механізм, як грамотно оформити конкурсну заявку та необхідні документи на участь в конкурсі, як волонтери можуть долучатися до надання соціальних послуг та інше. Учасники могли отримати відповіді на свої запитання щодо особливостей, вимог та критеріїв до учасників конкурсу, оголошеного Тернопільською міською радою, на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг.

«Механізм не працюватиме ефективно, якщо концентруватися лише на його впровадженні. Готовими повинні бути також громадські організації та благодійні фонди, щоб створювати якісну конкуренцію між надавачами послуг. Подібне навчання плануємо робити не одноразово, а постійно, щоб все більше організацій мали змогу взяти участь в конкурсі», – розповіла Марія Іщенко, керівник секретаріату коаліції ГО «Тернопільський центр реформ».

Важливо, що органи місцевого самоврядування делегують свої обов’язки громадським організаціям та благодійним фондам за бюджетні кошти, таким чином підвищуючи якість їх надання. Така співпраця влади та громади розвиває конкурентне середовище серед надавачів соціальних послуг та може навіть позитивно вплинути на бюджет міста. Завдяки механізму соціального замовлення міській раді не доведеться виділяти кошти на утримання комунальних закладів, адже можна буде фінансувати відповідні недержавні структури, які будуть надавати більш якісні послуги.

«Важливо налагоджувати співпрацю між владою та громадою, як це було під час впровадження механізму соціального замовлення. Тільки шляхом консолідації наших зусиль ми можемо досягати позитивних результатів для населення», – коментує Василь Томчишин, координатор Центру громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі.

Про процес впровадження механізму соціального замовлення в Тернополі можете читати також ТУТ і ТУТ.

Довідка.

Центр громадського контролю «Дій!» – проект чеської організації People in Need за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект полягає у розбудові в Україні мережі моніторингових центрів, які опікуються питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади. До основних компонентів діяльності проекту відносяться: моніторинг та аналітика, адвокація, громадсько-правова просвіта, створення проактивності місцевого громадського сектору та його консолідація. Мережа на цьому етапі охоплює ключові міста в Україні, де на сьогодні цікава і динамічна громадсько-політична активність – Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь (Донеччина).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 18:33 :42