Новини » Регіони 31 липня, 2018, 17:17
Громада Івано-Франківська вимагає розширити перелік осіб, які мають право на субсидію

Сьогодні, 31 липня, міський голова Руслан Марцінків зачитав звернення від громади міста до Кабінету міністрів України з вимогою внести зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

За словами депутатів теперішні нововведення торкнуться пенсіонерів, які є найбільшими її отримувачами. Субсидії для них – це єдина можливість хоч якось вижити і не накопичувати борги за комунальні послуги.

У зверненні йдеться, що новий порядок нарахування субсидій вже спричинив хвилю невдоволення громадян. Почастішали скарги щодо відмови у наданні субсидії, оскільки в складі домогосподарств є зареєстровані особи, які фактично не проживають (перебувають за кордоном) та не допомагають своїм рідним, збільшується кількість розлучень.

Депутати вимагають від Кабінету Міністрів України розширити перелік осіб, яким має призначатися житлова субсидія та внести зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, зокрема:

  • надати право на призначення субсидії домогосподарствам, в склад, яких є непрацюючі особи;
  • не обмежувати право на призначення субсидії нормою у 120 квадратних метрів для квартир і 200 квадратних метрів для будинків, а призначати житлові субсидії відповідно до соціальних житлових нормативів з урахуванням кількості зареєстрованих осіб;
  • надати право комісіям, виходячи з обставин, виключати зі складу домогосподарств зареєстрованих осіб, але які фактично не проживають та перебувають за кордоном;
  • доповнити перелік непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла по рішенню комісії: особами, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника та особами, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 08:56 :26