Новини » Суспільство 31 липня, 2018, 12:09
«Головне – бажання»: історія про далекобійника, який став програмістом
Фотоколаж ZIK
Фотоколаж ZIK

30-річний Андрій Корнилевич протягом десяти років періодично жив за кордоном, бо працював далекобійником і мав право на постійне проживання у Польщі. Проте, завдяки дружині і своїй наполегливості – він кардинально змінив життя. У вільний час, чоловік почав самостійно вдосконалювати давнє хобі – програмування.

Свою цікаву історію, Андрій Корнилевич описав у статті на сайті dou.ua.

За словами Андрія, ця історія буде цікава для тих, хто хоче змінити своє життя, але боїться. «Хто хоче почати, але не знає з чого... Хто мріє жити нормально, а не виживати десь на заробітках у Європі», – пише чоловік.

Він розповів, що народився у маленькому містечку Волинської області. Вчився вище середнього, любив математику і самотужки вивчав програмування. Однак, оскільки родом був з містечка біля кордону з Польщею, то його далекоглядні ІТ-плани помінялися на можливість заробітку «швидких грошей».

«Гроші можна було заробити вже і зараз, а не через 3-5 років і то – можливо. Я свідомо вирішив завершити навчання після 1-го курсу і пішов працювати. Був слюсарем-зварювальником, монтував металоконструкції до Євро-2012. Проте остання професія, яку я не збирався змінювати, – водій-далекобійник. Я їздив у Росію, Казахстан, Білорусь – до конфліктного періоду. Далі перейшов виключно на Європу. Стаж водія-далекобійника – понад 5 років. Наразі у мене документи на ПМП (постійне місце проживання) у Польщі, і провів я за кордоном близько 10 років», – розповідає Андрій.

Андрій Корнилевич Фото: dou.ua
Андрій Корнилевич Фото: dou.ua

Однак, думки про IT не полишали чоловіка. Найбільш неочікуваний «переворот» відбувся, коли дружина Андрія довідалася про його шкільне хобі й досягнення у вигляді відзнак та грамот, які у нього були. Вона переконала його, що потрібно принаймні спробувати себе реалізувати у тому, що тобі цікаво.

«Звичайно, що я абсолютно не вірив у себе та свої сили. До того ж, на той час мав роботу в дуже хорошій компанії із зарплатою 1600 євро на місяць. Не знаю, як дружині вдалося мене переконати, проте в березні 2017 року я дізнався, що існує С#. Свій «внесок» зробив і знайомий професійний програміст, який підказав, куди копати. Ідея була одна – не тратити грошей на навчання і вчитися виключно з безкоштовних ресурсів, щоб у разі невдачі не було б так шкода», – каже Андрій.

Завдяки YouTube і одному вільному тижню на місяць, Андрій гігабайтами вивчав нові знання.

«Я абсолютно не знав, ким я хочу бути в цій сфері, і тому доводилося вчити... багато. На вихідних у водіїв-далекобійників багато вільного часу: хтось варить їсти, хтось дивиться телевізор, хтось п’є спиртне. А я поглинав гігабайти інформації і пробував, пробував, пробував! Теоретик з мене ніякий – практика моє все. Після різнопланових десктопних програм я почав вчити ASP.NET, і мені ця технологія відверто «зайшла»... В Інтернеті доволі багато безкоштовної інформації про цю веб-розробку на.NET.», – зазначає чоловік.

Після дев’яти місяців самостійного навчання, Андрій почав відсилати свої резюме та писати простенькі програми. За його словами, розсилати треба якнайбільше, а не на одну вакансію, і чекати, що це «воно».

«Я відправи понад 100 резюме, пройшов близько 10 співбесід, виконав 17 тестових завдань та завершив 4 онлайн-тестування. І це все з нульовим досвідом розробки і без копійки грошей, вкладених у навчання. Зрештою, від початку року я NET Developer у львівській продуктовій компанії. З квітня працюю парт-тайм ще у стартапі. За короткий час я перетворився з любителя-далекобійника в програміста з доходом Strong Junior… Не потрібно витрачати час на сумніви і постійне зважування за та проти. Треба просто діяти... Вчитися, пробувати, робити помилки, проте старатися і не боятись. Мені дивно чути зараз думки молодих людей, які кажуть, що вони сумніваються у своїх силах, навіть навчаючись у спеціалізованих вишах. Друзі, не гайте часу, беріть і робіть! Абсолютно все можливо і все залежить тільки від нас. Треба тільки одне – бажання», – підсумовує Андрій.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 06:09 :56