Директор фонду Блейзера «пророкує» Україні економічний колапс

ZIK

Популістська політика ніколи нікого не приводила до чогось доброго. Тому спочатку ми будемо спостерігати збільшення боргового навантаження, потім неможливість його обслуговування, а потім – економічний колапс.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, коментуючи питання щодо дефіциту Пенсійного фонду України.

Як відомо, в липні у Пенсійному фонді виникли проблеми з виплатою пенсій українцям. Чиновники запевняють, що складності – технічні, але, за інформацією РБК-Україна, фонду не вистачає близько 12 млрд гривень, щоб профінансувати пенсійні виплати в 2018 році. Дефіцит виник після підвищення пенсій, що не підкріплено реальними доходами.

Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко зауважив, що проблему Пенсійного фонду потрібно вирішувати негайно, бо в іншому випадку такі «технічні проблеми» будуть з’являтися дедалі частіше.

«Потрібно вирішити проблему з системою зрівняння, яка дає можливість вивести країну на шлях стабільного економічного росту і, як мінімум, зменшити наше відставання від наших сусідів. Якщо це не буде зроблено ­– готуйтеся до того, що нам треба буде перейти на грузинську систему, де є єдина соціальна пенсія. Водночас треба буде переходити до так званої параметричної пенсійної реформи, про що говорили у МВФ. Тобто треба буде підвищувати пенсійний вік та пенсійний стаж», – заявив Устенко.

За його словами, для того, аби Україна запровадила єдину систему зрівняння, потрібно змінити економічну політику.

Водночас експерт зауважив, що сьогодні Україна має величезне боргове навантаження на економіку, а популістські підходи політиків до вирішення цієї проблеми створюють ще більший дефіцит бюджету.

«Популістська політика ніколи нікого не приводила до чогось доброго. Тому спочатку ми будемо спостерігати збільшення боргового навантаження, потім неможливість його обслуговування, а потім – економічний колапс.

А якщо врахувати і те, що наступного року світ може увійти в систему підвищеної економічної турбулентності та інтенсивного спаду світових економік, то вже з нинішнього моменту до найближчого року ми можемо очікувати широкомасштабну економічну кризу.

А запустити в дію цю кризу може що завгодно: діяльність адміністрації Трампа, Китай, проблеми у Пакистані. Від такого роду зрушень завжди страждають найбідніші та найбільш незахищені країни світу, до яких сьогодні відносимося ми», – прокоментував Олег Устенко.

Loading...
Loading...
Loading...