Новини » Львів 30 липня, 2018, 9:33
В Яворові святкування 1030-річчя Хрещення Руси-України очолив Предстоятель УАПЦ Макарій
  • Фото: ZIK
  • Фото: ZIK
  • Фото: ZIK
  • Фото: ZIK
  • Фото: ZIK
  • Фото: ZIK
  • Фото: ZIK

У неділю, 29 липня, в місті Яворові Львівської області молитовно відзначили святкування 1030-річчя Хрещення Київської Руси-України за участі митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, блаженнішого Макарія.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

Біля церкви Ікони Почаївської Божої Матері люди зустріли митрополита Київського і всієї України УАПЦ, блаженнішого Макарія хлібом-сіллю, а дітки устелили йому шлях пелюстками троянд.

Привітав поважного гостя зі столиці собор яворівських православних священиків, очолюваний отцем-деканом Тарасом, отцем-настоятелем, протоієреєм Володимиром.

Предстоятель УАПЦ Макарій разом з яворівськими православними священиками відправив святкову Божественну літургію, приурочену 1030-річчя Хрещення Київської Руси-України, лейтмотивом якої стала спільна молитва за мир та злагоду в державі.

На святкування в Яворів з’їхалися православні вірні Української Автокефальної Православної Церкви з усіх куточків Яворівщини, одягнуті, здебільшого, в національні строї.

Люди, серед яких було багато дітей та молоді, найперше просили в Бога миру для України, молилися за українських воїнів та усіх тих, хто оберігає цілісність нашої держави.

Відтак, відбулася багатолюдна Хресна хода по Яворову – до чільної площі, де біля пам’ятника Тарасові Шевченку громада, серед якої були керівники міста та району, віруючі різних конфесій, разом Предстоятелем УАПЦ Макарієм піднесла молитви за увесь український народ.

По завершенні в районному Народному домі «Сокіл» міста Яворова відбулася урочиста академія, приурочена 1030-літтю Хрещення Київської Русі-України, яку обрамили духовним співом церковні хори.

Предстоятель УАПЦ Макарій висловив подяку усім, які взяли участь у спільній молитві та організаторам яворівського святкування 1030-ліття Хрещення Київської Русі-України, наголосивши на своїй впевненості, що Вселенський Патріарх Варфоломій таки затвердить Томос Українській Православній Церкві.

На думку митрополита Макарія, як би не було складно, об’єднання відбудеться – заради майбутнього України. Адже, з його слів, цього вимагає час та вся українська спільнота.

Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення Президента про створення Української помісної церкви.

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

Помісна церква – це об’єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Довідка.

Митрополит УАПЦ Макарій місто Яворів Львівської області відвідує не вперше. Зокрема, пять років тому в Яворові відбулися ювілейні заходи, приурочені святкуванню 1025-річчя Хрещення Київської Русі-України, на які прибув блаженніший Макарій, будучи тоді митрополитом Львівським УАПЦ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 05:47 :14