понеділок, 30 липня, 2018, 20:00 Світ
У Македонії призначили дату проведення референдуму щодо зміни назви країни

Парламент Македонії підтримав проведення 30 вересня референдуму щодо зміни назви країни, що відкриває їй шлях у ЄС і НАТО.

Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на македонське агентство Meta.

За відповідну пропозицію проголосували 68 депутатів, проти – жоден, оскільки депутати опозиційної VMRO-DPMNE не були присутні на засіданні.

При цьому депутати відхилили запропоновані опозицією дві поправки, оскільки їх ініціатори не були присутні під час розгляду і не змогли дати відповідні пояснення.

На референдумі громадяни повинні будуть відповісти на питання: «Чи виступаєте ви за членство в Європейському Союзі і НАТО, приймаючи угоду між Республікою Македонією та Грецькою Республікою?».

Протягом декількох десятиліть дві країни вели суперечку щодо назви Македонії. Греція наполягає, що теперішня назва країни містить територіальні претензії щодо грецької провінції з однойменною назвою. Згідно з укладеною нещодавно угодою, колишня югославська республіка змінить назву на Республіка Північна Македонія.

Нагадаємо, Європейський союз почав процесс перевірки готовності Македонії та Албанії для початку переговорів щодо вступу до блоку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 04:24 :18