live
Новини » Політика 77

Стало відомо про труднощі під час імплементації закону про Антикорупційний суд

ZIK
загрузка...
загрузка...

Прийняти закон про Антикорупційний суд – це була величезна проблема, але процес імплементації може бути ще складнішим. Це можна прогнозувати, зважаючи на те, як творчо можуть виконувати прийняті закони наші чиновники.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор "Transparency International Ukraine", член ради коаліції Реанімаційного пакету реформ Ярослав Юрчишин.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд схвалив оновлений план України щодо створення Антикорупційного суду, таким чином Україна стала на крок ближче до отримання наступного траншу у 2 мільярди доларів.

Як зауважив гість програми, те, що пообіцяла українська влада міжнародним партнерам, виконано, але Україні треба вирішити інші аспекти співпраці з МВФ.

«Насправді дуже важливо гроші рахувати після того, як вони надійдуть. Наскільки я знаю, засідання керівництва МВФ, яке буде вирішувати питання по Україні, відбудеться у середині вересня. До цього часу нам треба збалансувати бюджет. Зараз із цим є серйозні виклики. Також потрібно вирішити процедуру підняття тарифів на газ для населення, яке відклав уряд», – розповів пан Юрчишин.

Водночас, за словами експерта, зараз коливання курсу гривні чітко показує, що гроші МВФ критично необхідні для балансу бюджету.

«Прийняти закон – це була величезна проблема, але процес імплементації, як показують вибори до Верховного суду, може містити набагато більшу кількість проблем, зважаючи на те, як творчо навіть найкращі законопроекти можуть виконувати наші чиновники», – зазначив пан Юрчишин.

Тому виконавчий директор "Transparency International Ukraine" закликав усіх, хто бачить в собі сили, можливості і відповідає вимогам, подаватися на конкурс судді ВАС.

«ВККС вже оголосила попереднє з'ясовування намірів. Вже зараз є конкурс більше ніж 5 осіб на місце. Конкурс точно буде, але чи вдасться відібрати людей із потрібними якостями наразі невідомо», – констатував Ярослав Юрчишин.

Loading...
Loading...
Loading...