Новини » Львів 30 липня, 2018, 17:48
Польські вандали завдали Личаківському кладовищу збитків на 2,5 тис. гривень
Фото: facebook.com/PolscyKibicedlaKresowiakow
Фото: facebook.com/PolscyKibicedlaKresowiakow

Група зловмисників з Польщі, що у суботу, 28 липня, розбила реставраційні щити, які прикривають левів на польському військовому меморіалі на Личаківському кладовищі завдали музею збитки на 2,5 тис. гривень.

Про це у коментарі для IA ZIK розповів директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» Михайло Нагай.

«Скульптури левів після подій у суботу знову закрили. Але справа у тому, що щити вже були пошкоджені, поламані. У заяві у поліцію ми вказали, що завдано шкоди на приблизно 2,5 тис. гривень: це вартість поламаних щитів та робіт щодо їх відновлення. Однак у суді зловмисник сплатив тільки штраф – 85 грн і судовий збір – 340 грн. Я просто не розумію, чому наш суд не врахував, що потрібно відшкодувати завдані матеріальні збитки музею», – підкреслив Михайло Нагай.

Директор Личаківського кладовища зазначив, що саму справу було кваліфіковано як дрібне хуліганство.

Він також розповів, як відбувалося затримання зловмисників.

«Була група людей – приблизно десять осіб. Група організована, підготовлена, чоловіки спортивної тілобудови. Про те, що сталося, мене повідомила охорона. Один з наших працівників проїздив поруч меморіалу на електромобілі з туристами і почув звук удару – очевидно, у цей час ламали щити. Він одразу повідомив охорону, яка кинулася туди. Зловмисники не втікали, не перескакували через паркан. Це, напевно, була якась провокаційно-показова акція. Наші охоронці спробували їх зупинити, однак вони, відштовхнувши їх, рушили до виходу. Ми викликали поліцію. Коли ж наш охоронець спробував закрити браму, то його злагоджено відштовхнули корпусом, без застосування фізичної сили, не використовуючи руки. Уже на виході вони почали втікати, і наші охоронці побігли за ними. На додаток якраз повз проїздив автомобіль поліції, яка й допомогла у переслідуванні. Вдалося затримати одного зі зловмисників», – додав директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар».

«Це перша така зухвала провокація. Звичайно, були спроби відірвати фанеру чи поставити лампади. Однак, це ми розцінювали просто, як туристичні «моменти». А це була цілеспрямована показова акція. Так виглядало і на це вказують усі їхні дії. Зрештою, коли ламають реставраційні щити, то можна пошкодити і самі скульптури. Кілька місяців тому на територію меморіалу кинули гранату. Однак зараз вже не скажеш, що це провокація українців чи ще когось – тут затримали громадянина Польщі і він зізнався, що хотів зі своїми товаришами «визволяти левів». На додаток на виході вони вигукували різні гасла на кшталт «Бандерівці!», – підсумував Михайло Нагай.

Нагадаємо, у суботу, 28 липня, група невідомих осіб пошкодила щити довкола скульптур левів на території польських військових поховань 1918−1920 рр., що знаходяться в межах Личаківського цвинтаря.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 07:23 :07