понеділок, 30 липня, 2018, 12:17 Суспільство
Політолог: Без компромісу всередині держави УПЦ не отримає Томосу
ZIK
ZIK

Жодна міжнародна інституція не ухвалюватиме рішення, керуючись відвертою проукраїнською позицією. Тому, щоб отримати Томос, мусимо продемонструвати Вселенському патріарху компромісне рішення, яке ухвалили між різними гілками православ'я.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.

Він підкреслив: щоб Українська Православна церква таки отримала автокефалію, потрібно вести перемовини всередині держави та шукати компромісу між усіма сторонами.

«Очевидно, що жодна міжнародна інституція не ухвалюватиме відвертої проукраїнської позиції. Тому й потрібно грати за правилами великої дипломатії, у тому числі і церковної», – наголосив Кучухідзе.

Тож, на його думку, щоб отримати автокефалію Україна повинна продемонструвати Вселенському патріарху компромісне рішення, яке ухвалили між різними гілками православ‘я. Таким чином зможемо запевнити його, що конфлікту між різними конфесіями не буде.

«Натомість у нас навіть всередині держави йде політична боротьба і лунають заяви про те, що будь-яка дія може викликати силовий сценарій. Уявіть себе на місці Вселенського патріарха, ви будете ухвалювати одностороннє рішення? Зрозуміло, що ні. Адже його завдання – зберегти православ‘я, а не задушити і призвести до того, що представники різних конфесій повбивають одне одного», – заявив політолог.

У свою чергу експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко додав: у цій історії не слід апелювати до міжнародної спільноти, адже жодна правова держава не втручатиметься у питання церкви.

«У багатьох конституціях є розділення світської і релігійної влади. Тому немає сенсу апелювати до міжнародних партнерів. Уся ця дискусія повинна йти виключно у православному середовищі – серед церков, прихожан та служителів. Держава ж може виступати лише тим інститутом, який гарантуватиме рівний доступ усім, а новій церкві – якщо нова церква таки буде створена – забезпечувати усе необхідне» – наголосив Петренко.

Як повідомлялось, наприкінці квітня Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

У свою чергу, у РПЦ виступили категорично проти такої ініціативи та навіть заявили, що створення Єдиної Помісної Церкви в Україні може обернутися фатальними наслідками для світового православ’я.

Минулої п‘ятниці у Києві відбулась «хресна хода», влаштована УПЦ МП, яку підтримали близько 20 тисяч вірян з усіх областей країни. Ця церква досі виступала проти автокефалії.

Після цього, у суботу, в День святкування 1030-ї річниці Хрещення Київської Русі, у столиці пройшла Хресна хода за єдину Помісну церкву.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 09:43 :01