Новини » Політика 30 липня, 2018, 21:35
Олександра Дрік вважає, що догана Холодницькому – вирок справам НАБУ
ZIK
ZIK

Якщо Холодницький отримає лише догану, це відкриє можливість затягувати роботу НАБУ та навіть поставити під сумнів її ефективну діяльність.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила голова Ради ГО «Громадський люстраційний комітет», координатор коаліції «Декларації під контролем» Олександра Дрік.

За її словами, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів оголосила висновки розгляду дисциплінарної скарги щодо Назара Холодницького. Керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури винесли догану.

«Мене дуже турбує, що до початку повноцінної роботи Антикорупційного суду не буде кому готувати справи для нього. Я зараз кажу про ситуацію, яка склалася із доганою Холодницькому – керівнику САП. На моє переконання, догана Холодницькому – це вирок справам НАБУ. Вже було неодноразово зафіксовано, що справи затягувалися з незрозумілих причин прокурорами, або закривалося провадження з дуже сумнівними підставами. Те, що зараз відбудеться у ситуації з Холодницьким означає, що будуть даватися вказівки закривати всі провадження НАБУ. Через це бюро не зможе виконувати свою функцію, бо без прокуратури – це агентство журналістських розслідувань. Єдине, що вони зможуть зробити – це збирати інформацію, яка не доходитиме до суду. Провадження закриватимуться прокурорами, і на цьому все буде закінчуватися», – каже Олександра Дрік.

На переконання пані Дрік, у рік виборів потенційні фігуранти справ НАБУ будуть дедалі більше звинувачувати цей орган у невиконанні своєї роботи. Як зазначає гостя студії, протягом цього часу буде вестися робота із саботування та дискредитації цього органу.

«Буде відбуватися робота паралельно в декількох напрямках. Буде саботаж запуску Антикорупційного суду. Друге – спроба з різних боків вплинути на роботу та незалежність НАБУ. Згадаємо, що питання аудиту не вирішено. Є питання, пов’язані з постійними звинуваченнями і дискредитацію НАБУ в неспроможності довести справи до кінця, і це буде посилюватися. Це рік виборів, і всі ті, хто зараз є фігурантами або можуть ними бути, кричатимуть, що НАБУ не виконує своє завдання, що країна витрачає мільйони незрозуміло на що. Це вже відбувається. І таким чином, коли формується суд, фактично може бути зруйновано ті інституції, які мають розслідувати справи, які потім Антикорупційний суд має розглядати», – коментує Олександра Дрік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 15:03 :47