понеділок, 30 липня, 2018, 21:05 Політика
Лавринович про томос: політики не повинні ставити завдання церквам
ZIK
ZIK

Така політизація церковного життя, яку бачимо зараз – неприпустима. Адже нагадує релігійні протистояння 90-х років, які ні до чого не призвели. У православ’ї прагнення томосу – абсолютно нормальна річ, однак це має вирішуватись саме церквою, а не державою.

Таку думку в ефірі проекту «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK висловив колишній міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Він підкреслив: зараз політизація церковного життя є дуже помітною. Це неприпустимо, адже ніколи не йшло на позитив.

«Ми вже мали історію релігійних протистоянь у 90-х роках. Зараз відбувається те саме», – зауважив Лавринович.

Разом із тим він зазначив: виходячи із розвитку православ’я, прагнення до томосу – «абсолютно нормальна річ». Однак це питання повинне вирішуватись церквою, а не державою.

«Коли ж політики починають ставити церквам завдання, тимчасові межі чи намагатись вирішити проблему, яка реально існує, отримують від своїх ініціатив зворотний ефект», – вважає Лавринович.

Тому, на його думку, томос має отримати не «держава», а «одна помісна церква», адже «державної церкви» у нас немає.

«Так, це ініціюють конкретні посадові особи. Однак коли в нас є три православні церкви, –під величезним питанням, як це все буде вирішуватися. Я тут нічого не прогнозуватиму, та вважаю, що найближчим часом, поки не настане мир між конфесіями, толерантності у стосунках питання повної незалежності та помісної церкви вирішити буде достатньо складно», – переконаний політик.

Як повідомлялось, наприкінці квітня Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

У свою чергу, в РПЦ виступили категорично проти такої ініціативи та навіть заявили, що створення єдиної помісної церкви в Україні може обернутися фатальними наслідками для світового православ’я.

Минулої ж п’ятниці у Києві відбулась «Хресна хода», влаштована УПЦ МП, яку підтримали близько 20 тисяч вірян з усіх областей країни. Ця церква досі виступала проти автокефалії.

Після цього, у суботу, в День святкування 1030 річниці Хрещення Київської Русі у столиці пройшла Хресна хода за єдину помісну церкву.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 14:33 :03