Новини » Політика 30 липня, 2018, 23:45
Історик порівняв Московський патріархат із вакхабітами в ісламських державах
ZIK
ZIK

Варто звернути увагу, що в Росії є свобода совість, віросповідання і таке інше, натомість іслам – це певна ієрархія. Але чомусь вакхабітські угруповання є забороненими в ісламських державах, хоча це просто одна з версій ісламу. Проте це заборонені організації, які шкодять національній безпеці держави.

На цьому в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK наголосив історик Кирило Галушко.

Проте він переконаний, що критерій тут полягає не у віросповіданні, а в суспільній позиції та суспільних діях.

«Бували різні ситуації. Згадаймо Французьку третю республіку – республіканський устрій, але католицька церква виступає за повернення до монархії. Доводилося приймати конкретні рішення для захисту конституції», – розповідає Кирило Галушко.

Також він пригадав двоконфесійну Німеччину після її об’єднання, коли сусідні католицькі країни хотіли відокремлення Баварії.

«Тоді також вживалися відповідні заходи державної безпеки. Вони мають вживатися в рамках законодавства до певних критеріїв. Тобто церква повинна або не втручатися в політику, або, коли вона втручається, бути лояльною до основного закону та пріоритетів суспільства і держави», – запевняє історик.

Він переконаний, що певний комплекс дій, який за умов війни робить політику і позицію Української православної церкви Московського патріархату сумнівною.

«Мова йде про випадки, коли окремі церковнослужителі або церковна організація не може благословити на війну ЗСУ, хоча це їхнє «Христове воїнство», бо це їх канонічна територія. Натомість це роблять для сепаратистів. Вони говорять не «Україна», а «малоросія», – заявив експерт.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко запевнив, що Томос про автокефалію Української православної церкви завершить утвердження незалежності України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 16:06 :26