Новини » Політика 30 липня, 2018, 22:57
Історик Галушко пояснив, чому навіть українським мусульманам вигідний томос
ZIK
ZIK

Якби я був мусульманином, я б голосував за томос, оскільки розкольницькі суспільні рухи і громадянські конфлікти, які виникають на релігійному ґрунті, ініціює УПЦ МП.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив історик Кирило Галушко.

Як повідомлялось, наприкінці квітня Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

Історик Кирило Галушко, коментуючи питання надання томосу Україні, зауважив, що в історії були такі приклади, що навіть після анафеми церкви одержували томос.

«За принципом становлення своєї національної державності, після багатьох років анафеми і невизнання сербська, болгарська, румунська, польська та албанська церкви отримали томос. Це питання національної стабільності держави», – наголосив Кирило Галушко.

Зі слів гостя програми, українська православна церква має право на автокефалію. Кирило Галушко каже, що навіть мусульманам в Україні буде вигідний томос.

«От я мусульманин в Україні. Я хочу, щоб мої діти жили спокійно, щоб тут для них була перспектива, щоб ми зберігали свою культуру і своє життя. Що мені для цього потрібно? Для цього мені потрібна стабільність українського суспільства, відповідно стабільність української держави. І якби я був мусульманином, я би голосував за томос, оскільки розкольницькі суспільні рухи і громадянські конфлікти, які виникають на релігійному ґрунті, ініціює УПЦ МП.

Тобто як мусульманин я би дивився на те, коли українські православні заспокояться, владнають стосунки між собою, оскільки їм дали найбільшу божественну, з точки зору їхнього канону і світогляду, санкцію, тоді моїм дітям буде тут легше жити. Я би підтримав томос, якби був і протистантом», – додав Кирило Галушко.

Нагадаємо, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Україна вже влітку-восени може отримати томос, і тоді Українська єдина помісна церква буде створена в цьому році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 21:56 :09