Новини » Суспільство 29 липня, 2018, 11:08
Померла львівський музикознавець Марта Кінасевич

У цьому році відійшло так багато людей, які творили епоху, які зберігали людяність, цінності, були орієнтирами і в професії, і в громадянській позиції.

Про це пише Микола Княжицький на своїй сторінці у Фейсбук.

Пам'яті Марти Кінасевич

Я починав колись свою творчу роботу на Львівському радіо. Тоді було одне львівське радіо. І була одна Марта Кінасевич, керівник музичної редакції, прекрасна ведуча, журналіст, музикознавець.

Її «Мандрівний меридіан» я біг слухати до проводового приймача, покидаючи усі справи. А згодом у її редакції ми з «Товариством Лева» запускали вже іншу програму «Музична толока», яку вели з Ігорем Копестинським і Іваном Задорожним.

Ще однієї моєї співведучої Галини Домогарової теж уже немає. А що, якщо ми запустимо в ефір «Пінк Флоїд»? - запитував я у Марти. Вона дозволяла. Ще існував Радянський Союз, списки заборонених груп. Марк Анапольський, тоді керівник львівського рок- клубу, а зараз київський підприємець приносив з дому бабінний «Юпітер» і ми переписували на спеціальні «професійні» МЕЗи скопійовану з контрабандних платівок музику.

Потім я вигадував якісь тексти про мир, які нібито співав «Пінк Флоїд» в ніс їх до цензора: дозвольте, це ж борці за мир співають». Львів тоді був заповідником європейських інтелектуалів, тихих, твердих, мужніх і чесних людей. Одна з них від нас пішла. Вічная пам’ять...

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 08:36 :37